Брекети – дітям! Коли можна та потрібно ставити?

«Ця щербинка робить малятко таким зворушливим!» – розчулюються родичі. Зубок, що “стирчить вперед, надає хлопчиськові подібність з піратом. Такий забавний шибеник!” – ляскають в долоні сусіди. Посмішка “з характером” у хлопців не рідкість – дефекти прикусу спостерігаються у 80 % дітей. Але що загрожує цим 80 % в майбутньому, коли чарівність ніжного віку пройде?

Відповідь, яка відразу приходить в голову: непривабливі криві зуби і неправильний прикус у дитини можуть стати предметом кепкувань, викликати невпевненість в собі і проблеми зі спілкуванням. Але очевидна естетична сторона питання – лише вершина айсберга. Неправильний прикус призводить до патологічного стирання твердих тканин зубів, перевантаження пародонту, м’язово-суглобової дисфункції, заважає правильній гігієні порожнини рота. Простіше кажучи, з віком у людини почнуть клацати щелепні суглоби, хворіти жувальні м’язи, шия і голова, виникне гінгівіт, парадонтит, хвороби харчового тракту, лицьова асиметрія – список можна продовжувати до безкінечності.

У якому віці почати лікування?

Тепер зрозуміло, чому обов’язок дбайливих батьків – ретельно стежити за станом зубів свого чада. Якщо ви помітили криві молочні зуби у дитини або у нього криво росте зуб, обов’язково покажіть свого нащадка ортодонту. У віці до 10 років маленьким пацієнтам призначають трейнери і пластинки, які ефективні тільки при самих незначних відхиленнях, але нехтувати ними не варто – вони здатні значно спростити подальше ортодонтичне лікування і уникнути непотрібного видалення зубів. По досягненню 10-12-річного віку, коли формування прикусу добігло кінця, дітям потрібно ставити брекети.

Хоча встановити брекет-систему ніколи не пізно, вони допоможуть вирішити ортодонтичні проблеми навіть пенсіонерам, краще з цим не затягувати. Чому? Ефективність носіння брекетів підлітками набагато вища, ніж дорослими – процес проходить безболісніше і швидше, тобто обходиться дешевше. Ці аргументи легко переконають батьків, але як бути з самими “хворими”? Давити авторитетом точно не варто – насильство може звести нанівець усі старання. Навіть досвідчений лікар, озброєний новітнім устаткуванням, буде безсилий, якщо дитина не усвідомлює важливості і необхідності виправлення прикусу. Для успіху лікування треба, щоб сам пацієнт хотів добитися результатів і розумів, що носіння брекетів – це не страшно, а головне, не соромно.

Як умовити свою дитину носити брекети?

Оповідання про майбутню перспективу “голлівудської посмішки” захоплять лише найрозсудливіших. Приклади виправлення прикусу у інших дітей будуть кращим стимулом. Подивіться разом з дитиною фотографії юних зірок, яким брекети не перешкодили добитися всесвітнього визнання і любові мільйонів прихильників. Також непогано буде пояснити, що в процесі лікування немало приємних моментів, адже тут є місце для самовираження. Дорослі, вибираючи брекети дітям, нехай залучать в процес вибору сина або дочку, адже сьогодні брекет-систем пропонується досить багато – на будь-який смак і бюджет.

Сором’язливий відмінник і королева класу напевно захочуть зробити їх максимально непомітними. Їм підійдуть сапфірові, керамічні або пластикові замки (лінгвальні системи, які кріпляться до внутрішньої сторони зубів в дитячій ортодонтії не застосовуються). А харизматичні весельчаки і любителі виділитися з натовпу, навпаки, віддадуть перевагу чомусь особливому. Брекети для дітей бувають золотими, такими, що світяться в темряві, різних форм (від квітки до футбольного м’яча) і розмірів… Навіть прості, металеві, можна прикрасити різноколірними лігатурами. Виробники постаралися на славу: за бажання можна підібрати варіант, який відповідатиме вимогам ортодонта, подобатися юному пацієнтові і при цьому не проб’є діру в сімейному бюджеті.

У арсеналі дитини, що проходить лікування, з’явиться багато цікавих “штучок”, які навряд чи є у інших його однолітків: зубні щітки незвичайних форм, різні йоршики, коробочки із захисним воском… Тут теж можна проявити свою індивідуальність і вибрати той колір і модифікацію, яка подобається найбільше. Важливість і потрібність цих пристосувань складно переоцінити: тільки грамотна гігієна порожнини рота допоможе уникнути проблем з емаллю зубів після зняття брекетів.

Тепер, коли ваш тінейджер позитивно налаштований і, можливо, навіть повний ентузіазму, можна приступати до лікування. Пам’ятайте, що починається важливий етап в його житті: доведеться терпіти дискомфорт, боротися з проблемами з дикцією, відмовитися від деяких улюблених продуктів, демонструвати дитячі брекети знайомим і випадковим перехожим, а також найприємніше – спостерігати за змінами у своїй зовнішності. Оточіть ваших хлопчика або дівчинку увагою і турботою, частіше підбадьорюйте їх – тоді декілька років лікування пролетять непомітно.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: брекети львів, з Якого віку ставлять брекети, брекити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *