Як правильно (з якого віку, скільки часу) чистити зуби дітям?

З якого віку треба починати чистити зуби дітям?

Над питаннями гігієни порожнини рота у дитини варто замислюватися, коли вашому малюкові вже в 6–7 місяців, коли прорізуються перші зубки. З цієї миті можна починати чистити дитині зуби після їжі. Для цього досить просто протирати їх серветкою, змоченою кип’яченою водою. Таким чином, дитина звикає до відчуття чистої ротової порожнини. Десь з року дитині вже можна починати чистити зуби дитячою зубною пастою без вмісту фтору.

Як чистити зуби однорічній дитині?

Зрозуміти, як правильно чистити зуби дітям, дуже важливо. Використовуючи дитячу пасту, не переживайте, якщо дитина її проковтне, – вона смачна і нешкідлива. Проте стежите за тим, щоб це не увійшло у неї до звички. Коли починаєте чистити зуби дитині, будьте акуратні. Пам’ятайте, що його ясна ще дуже м’які, а зуби крихкі, тому зубні щітки для дітей вибирайте тільки з м’якою щетиною. Голівка її не повинна покривати більше двох зубів.

Для очищення жувальної поверхні щітка розташовується горизонтально і рухається круговими рухами. Якщо ви боїтеся перестаратися — подивіться відео, як правильно чистити зуби. Вам роз’яснять і наочно продемонструють, як це повинно бути. З відео про те, як чистити зуби дитині, можна ознайомитися усією сім’єю. Крім того, вашому малюкові також буде цікаво подивитися мультфільм про те, як чистять зуби іншим діткам.

Як навчити дитину чистити зуби по своїй волі?

Коли починаєте чистити зуби дитині, розповідайте йому про те, як корисна ця процедура для його зубок. Якщо ж страх або небажання у дитини не проходять, подивіться разом картинки, як правильно чистити зуби. Наочні приклади переконують краще за слова. Під час чищення, щоб дитина не капризувала, з ним можна зіграти в гру «Хто довше прочистить зуби». Якщо гра стане по-справжньому захопливою, дитина сама чекатиме того часу, коли потрібно буде чистити зуби. Самостійно освоювати гігієнічні процедури дитина починає у віці від двох років. На своєму прикладі пояснюйте і показуйте, як правильно слід чистити зуби. Скористайтеся тим, що в цьому віці діти із задоволенням повторюють рухи дорослих і наслідують іх. Також не варто забувати, що чистити дитині зуби необхідно уранці і увечері.

Скільки треба чистити зуби?

Молочні зуби досить чистити 2-3 хвилини. Це норма, як для дорослих, так і для дітей. Якщо ваша дитина не витримує так довго – постарайтеся перетворити чищення зубів на гру, як я радив вище, оскільки прості умовляння навряд чи допоможуть. Для того, щоб у дитини склалися тільки приємні враження про процедуру, спробуйте робити це, скажімо, під дитячі пісні. Також спробуйте пояснити, скільки раз на день треба чистити зуби. І, підсумовуючи нашу розмову, намагайтеся культивувати у своїй дитині прагнення доглядати за своїми зубами, в майбутньому це, поза сумнівом, благодійно позначиться не лише на їх красі, але і на здоров’ї.

Регулярне і ретельне чищення зубів у дітей – важливий момент в профілактиці карієсу і його ускладнень (пульпіт у дітей). Але не варто забувати і про професійне гігієнічне чищення щоб уникнути запаху з рота у дітей, жовтого нальоту і зубного каменю, які не можливо видалити самостійно. Крім того, профгігієна допомагає ефективності носіння брекетів підлітками, діагностувати дитячий карієс на початковій стадії його розвитку, що також не мало важливо для здоров’я молочних зубів.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: як правильно чистити зуби, як чистити зуби дітям відео, як правельно чистити зуби

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *