Будова і прорізування молочних зубів

Особливості будови молочних зубів у дітей

По своїй будові молочні зуби сильно відрізняються від корінних. Шар емалі і дентину у них значно тонший – всього 0,1-1 мм і 0,5-1,5 мм відповідно. Самі молочні зуби значно менше в розмірах, а різці більше опуклі. Кореневі канали у них широкі, через що туди дуже легко проникають токсини і мікроорганізми. Ще одна особливість – це пульпа, яка у молочного зуба має більший об’єм, ніж у корінного. Крім того, дитячі зубки мають низьку мінералізацію, через що сильно схильні до такого явища, як карієс молочних зубів. Цікавий той факт, що молочні зуби у дорослих теж бувають, але, як правило, в одиничному варіанті.

Прорізування зубів

Як правило, при народженні у дитини зубів немає, хоча бувають рідкісні виключення. Прорізування зубів у малюків розпочинається тільки з 6-8 місяців. У цьому віці у дітей з’являються перші зубки — центральні різці нижньої, а потім верхньої щелепи – саме час подумати про вибір зубної щітки для дітей. До 8-12 місяців ваше чадо стає володарем ще і бічних різців. Перші моляри (задні зуби) прорізаються до півтора років, а до 10-16 місяців з’являються ікла. Закінчується формування молочного прикусу дитини ближче до 3-х років зростанням других молярів. З самого початку прорізування молочних зубів у дітей може з’явиться скрегіт зубами. Варто стурбуватися цією проблемою і звернутися до ортодонта.

Терміни прорізування зубів

Затримка термінів прорізування зубів у грудничків і у дітей до року називається ретенцією. Найчастіше це відбувається з іклами, але може торкатися також різців і молярів. Нормою вважається затримка прорізування в 1-2 місяці, але довше відстрочення – свідоцтво патології. Як правило, пізнє прорізування зубів може бути результатом захворювань, перенесених матір’ю під час вагітності, або захворювань самого малюка. Крім того, своєчасному прорізуванню можуть перешкоджати, так звані, надкомплектні або зайві зуби. В той же час, занадто ранні терміни прорізування зубів у дитини можуть свідчити про ендокринні порушення організму.

Помітивши розбіжність термінів прорізування перших зубів, зверніться до педіатра і стоматолога.

Як полегшити прорізування зубів у малюка

Дуже часто при прорізуванні зубів, здається, що дитина не просто плаче, а кричить. Існує декілька способів полегшити його стан. Можна дати дитині що-небудь покусати, це ослабить тиск на ясна і біль. Рятівними засобами можуть виявитися охолоджена вода в пляшці, прохолодне пюре або йогурт. Для полегшення болю при прорезивании зубів у грудних дітей часто використовують зубний гель. Його нанесення дає тимчасовий ефект – ясна дитини заспокоюються хвилин на 20. Важливо не використати зубний гель частіше 6 раз на день. Застосування парацетамола у віці до 3-х років без рекомендації лікаря небажано.Важливо не переплутати прорезивания зубів з симптомами інфекційних захворювань. Якщо після застосування вище описаних засобів дитині не стає краще, слід обов’язково звернутися до фахівця.

Через особливості будови молочних зубів до 80% патологій, таких, як пульпіт у дитини, періодонтит і періостит розвивається саме під час формування молочного прикусу. Тому украй важливо правильно дотримуватися гігієни порожнини рота дитини і стежити за станом молочних зубів. Важливо вчасно звертатися до лікаря при появі різних неприємних симптомів: дитина скрипить зубами, зубний біль у дітей, кровоточивість ясен та ін. Пам’ятаєте, дорогі батьки, що хороші молочні зуби вашої дитини сьогодні – це основа фундаменту здоров’я постійних зубів на все життя.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: Будова молочних зубів, особливості будови молочних зубів, молочні зуби будова

Коментарі 1 коментар

  • Доброго дня. Мені 27 років, я мама 2 діточок, і у мене 3 молочних зуби.Про їх наявність випадково довідалась, коли робила рентген для нарощування зубів.Зародків постійних зубів немає. Стоматологи сміються і просять чекати коли випадуть. Може Ви щось порадите? Дякую.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *