Видалення молочних зубів. А чи потрібно їх рвати?

Чому важливі молочні зуби?

Приблизно у три роки у дитини корені молочних зубів починають розсмоктуватися, примушуючи молочні зуби хитатися, а потім відбувається їх випадання. Таким чином, молочний прикус міняється на постійний. Це природний процес зміни зубів і у більшості випадків він протікає без ускладнень, не вимагаючи лікарського втручання. Роль молочних зубів в нім дуже велика – вони допомагають постійним зубам правильно прорізатися і розміститися у роті. До того ж вони стимулюють зростання і розвиток щелепної кістки.

Чим багате раннє видалення молочних зубів?

Передчасною втратою молочного зуба вважається, якщо до появи нової залишається більше року. Якщо дитина втратила зуб раніше встановленого часу, його «побратими», що залишилися прагнуть зайняти вільне місце. В результаті цього постійні зуби прорізуються хаотично, що надалі може привести до розвитку неправильного прикусу у дітей, який зажадає тривалого і складного ортодонтичного лікування. Ще один негативний наслідок – зниження темпу розвитку щелепи, який також веде до деформації зубного ряду, – зубам бракує місця, і вони заходять один на іншій. Тому видалення молочного зуба, – це процедура, яку досвідчені стоматологи проводять украй рідко і тільки за особливими обставинами.

Що робити, якщо довелося видалити декілька молочних зубів?

Якщо передчасне видалення молочного зуба у дитини все ж неминуче, то потрібні зубні протези. Найчастіше це знімні пластинки з штучним зубом. При великих втратах лікарі ставлять коронки з пластмаси або металу. Це необхідно для того, щоб запобігти зміщенню зубного ряду. І тоді нові зуби виростуть на потрібному місці.

Коли видалення молочних зубів у дітей потрібне?

Бувають ситуації, коли без видалення зуба все ж не обійтися. Для цього є відносні і абсолютні свідчення. До абсолютних свідчень відносяться наступні випадки:

  1. Молочний зуб зруйнований карієсом настільки, що його неможливо відновити;
  2. Зуб, який з яких-небудь причин неможливо лікувати;
  3. Постійний зуб вже видно, а молочний навіть не хитається;
  4. Утворення кісти на коренях зуба;
  5. Свищ на яснах у дитини;
  6. Важкий періодонтит або пульпіт, особливо якщо запалення загрожує загибеллю зачатка постійного зуба;
  7. Розсмоктування коренів відбувається із затримкою, що перешкоджає прорізанню постійного зуба;

Окрім абсолютних свідчень для видалення молочного зуба існують ще і відносні. Найпоширеніше відносне свідчення до видалення: молочні зуби хитаються, але ніяк не випадають, або зуб, що хитається, доставляє дискомфорт, провокуючи початок запального процесу ясен, від чого дитині дуже є. У цих випадках не варто чекати, поки зуб випаде сам. Краще звернетеся до фахівця. До відносних свідчень також відносяться переломи зуба, хронічний періодонтит або пульпіт.

Молочніе зуби бувають і у дорослих. Якщо є зачатки постійного зуба, то варто подумати про видалення тимчасового зуба і “витягуванні” постійного.

Які особливості видалення молочних зубів?

Процедура видалення молочних зубів вимагає великої обережності і уміння, тому що має ряд особливостей, обумовлених будовою дитячих зубів. Вони мають тонкі альвеолярні стінки, тонші і в той же час довші, ніж у постійних зубів, корені. Анестезія проводиться у випадках серйозних запалень, як наприклад, при пульпіті у дитини або пародонтиті. Якщо вимагається видалити зуб, що вже коливається, то в знеболенні немає необхідності. У державних поліклініках процедура проводиться безкоштовно.

Молочні зуби відіграють важливу роль у формуванні постійного прикусу, саме від них залежить здоров’я корінних зубів. Тому видаляти їх передчасно можна, тільки в самому крайньому випадку. Лише батьки в змозі уберегти своє чадо від подібних неприємностей, регулярно відвідуючи з ним профілактичні огляди і контролюючи дотримання дитиною правил гігієни порожнини рота.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: чи можна рвати молочні зуби, видалення молочного зуба, молочни зуби

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *