Неприємний запах (смердить) з рота у дитини. Наліт на язиці

Для того, щоб навчитися вчасно розповідати правильні казки, спершу слід розібратися в існуючій проблемі. Чому ж все-таки виникає запах з рота у дітей? Ваша дитина може посоромитися поставити вам таке делікатне питання, тому передбачливі батьки не стануть цього питання чекати, а заздалегідь проведуть з дитиною невимушену бесіду про те, що неприємний запах з рота у дитини виникає, якщо…

Як чистити зуби і не ходити до стоматолога

“У одному місті жив маленький хлопчик на ім’я Ваня. Був він неслухняний і пустотливий, а головне – не любив Ваня чистити зуби. Уранці мама йому говорить: “Піди, синок, у ванну, почисть зубки”. А він схопить із столу цукерку або пряник і втече гуляти в двір. І скільки його не лаяли, не карали, нічого не допомагало”.

Діти не люблять чистити зуби – це факт. І прості прохання-умовляння часто не допомагають. Дитина просто не бачить необхідності в такій стомливій справі. Між тим, запах з рота у дитини – природний наслідок недостатньої гігієни ротової порожнини, яка і приводить зрештою в крісло стоматолога, а то і пародонтолога, фахівця з лікування захворювань ясен у дітей. Для того, щоб щоденне чищення зубів увійшло у вашої дитини в звичку, необхідно додати казці подробиць. Що ж сталося з неслухняним хлопчиком Ванею? Можливо, він потрапив в країну солодощів, королем якої є підступний Карієс?

“Привіт, Ваня, мене звуть Карієс, я – король цієї країни. Тепер ти можеш їсти, скільки захочеш, цукерок і інших солодощів. Але за однієї умови: ніколи не чисти зуби. Подякувавши Карієс за гостинність, Ваня вдосталь наївся і цукерок, і тортів, і зефіру, і морозива, напився солодких морсів і газованої води”.

А далі за законами жанру герой вашої казки повинен зробити три ключові речі: зрозуміти, що був не правий, розкаятися і змінитися. У казці повинна міститися відповідь на питання, що станеться, якщо їсти тільки солодощі і ніколи не чистити зуби?

“Але через декілька днів стали зуби у Вані такі ж чорні, як мантія короля Карієсу. Завелися в них справжні каріозні звірі – військо короля, – які почали вигризати в зубах діри. І оселилися в цих дірах полчища смердючих бактерій. Хотів було Ваня піти пограти з хлопцями у дворі. А ті йому говорять: “Фе, як у тебе з рота смердить! Не будемо ми з тобою грати”! Заплакав тоді Ваня і згадав мамині слова”.

Сміливо присмачуйте вашу казку барвистими епітетами-страшилками. Нехай Карієс стане для дитини тієї самої бабайкою, яку варто побоюватися. Адже карієс у маленьких дітей розвивається в 73% випадків. Його ускладнення можуть супроводжувати утворення кісти у дітей, яка не обходиться без дитячого свища.

“А мама говорила, що не можна їсти багато солодкого, що для зубів корисні овочі і фрукти. Прийшов Ваня до мами, розповів про свою біду, і повела його мама до стоматолога. Вилікував добрий доктор Вані зубки, та наказав кожен ранок після їжі і кожен вечір перед сном чистити зуби зубною щіткою із зубною пастою. Тоді не буде ніякого запаху з рота, а зуби будуть білі і блискучі”.

Наша правильна в усіх відношеннях казка не просто оповідає про те, які наслідки чекають неслухняних дітей, що не бажають чистити зуби, але і розповідає, що саме треба робити, щоб уникнути таких неприємних наслідків, як карієс і неприємний запах з рота.

Як правильно чистити зуби

Отже, після першої казки ваша дитина стала регулярно чистити зуби! Початок покладений. Залишилося найскладніше – навчити його робити це правильно. Практика показує, що більшість дорослих людей роблять це абсолютно не так, як треба. Можливо, тому що все закладається в дитинстві? Між тим, при неправильному чищенні зубів у роті зберігаються і продовжують розмножуватися хвороботворні бактерії, а потім, як в приказці, “вночі прийде карієс”! Стоматологи в один голос говорять про те, що перша причина – неправильна гігієна порожнини рота! Тому неймовірно важливо привчити дитину з дитинства правильно чистити зуби.

“Жили-били в роті-будиночку маленькі зубки. І було їх… Відкривайся, рот-будиночок! … Один, два, тричотири, п’ять, шість, сім… Вирішили зубки навести у будиночку порядок. Покликати до себе у гості щітку. А щітка покликала з собою пасту і скляночку з водою. Зайшла щітка у будиночок і давай вимітати бруд. Кожен зубок потерла своїми щетинами то з одного боку, то з іншого, і спинку теж. Після щітки прийшла вода – обполоснула кожен зубок. Стали зубки чисті і блискучі. Тут і казочці кінець. А у того, хто її слухав, зубки будуть міцні і здорові”!

Особистий приклад може бути також дуже наочний. Чистите зуби разом, відраховуючи по десять рухів щіткою на кожній з трьох сторін, спочатку згори, потім знизу, потім зсередини. Процедура чищення зубів може стати цікавіша, якщо в хід підуть всілякі приказки: “а тепер вимітаємо бактерії з рота” – так дитина точно запам’ятає, що рухи щіткою мають бути вертикальними і вимітаючими.

Якщо ж ви не упевнені в тому, що можете дохідливо пояснити дитині, як правильно чистити зуби, або, тим паче, що самі робите все як належить, не соромтесьзвернутися за консультацією до гігієніста. У такого фахівця завжди знайдуться наочні посібники, досвідчені моделі і інші цікаві пристосування, які допоможуть вам і вашій дитині запам’ятати усі премудрощі правильного чищення зубів.

Як чистити язика

“Дивиться язичок, як зубки чистять, і мріє, щоб і його чарівна щіточка помітила. Зовсім злі мікроби здолали – міцно розташувалися на добряку-язикові! Табір розбили та сидять-бенкетують. А після себе прибирати не хочуть. Ось і мається язичок, плаче. Чекає, коли ж до нього прийде добра щіточка, та порядок наведе”.

Наліт на язиці у дитини може стати однією з головних причин неприємного запаху з рота. Дуже важливо вчасно пояснити малюкові, що чищення язика є важливою складовою гігієни порожнини рота, і очищати його необхідно з такою ж частотою, як і зуби. Досить приділити цьому 30 секунд під час чищення зубів і кількість шкідливих мікроорганізмів у роті вашої дитини скоротиться в рази. Для цієї мети можна купити спеціальний скребок для чищення язика.

Запах з рота також можуть викликати, хвороби горла, надмірне захоплення солодощами, неправильна гігієна порожнини рота, гінгівіт у дітей і багато що інше. Але все таки, якщо ваше чадо страждає цією проблемою, насамперед варто відвідати стоматолога, а вже потім усіх інших лікарів! Бити в усі дзвони варто, мабуть, тільки тоді, коли ви відчуєте запах ацетону з рота дитини, – ознака цукрового діабету. В цьому випадку, слід негайно звернутися до лікаря!

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: чому у дитини смердить з рота, чим полоскати рот для свіжості відгуки, Щітка для язика львів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *