Недитячі проблеми – кіста зуба у дітей та немовлят.

Кіста у дітей: причини і наслідки

Більшість батьків не піклуються серйозно про здоров’я зубів своїх дітей до моменту зміни молочних зубів на постійні, аргументуючи це тим, що молочні зуби все одно випадуть. Така думка помилково – будь-які поразки, інфекції в порожнині рота, всілякі захворювання ясен у дітей мають бути усунені.

Якщо карієс дійшов до пульпіту, а потім і до періодонтиту, то такий зуб стає вогнищем скупчення інфекції, і організм, щоб зупинити її поширення, включає самозахист. Для цього він утворює, в основному біля кореня зуба, захисний пухир – гранулему, яка і перетворюється потім в щелепну кісту.

Але не лише запущені захворювання зубів можуть стати причиною, по якій станеться утворення кісти кореня зуба. Будь-яка травма, починаючи від розгризання горіхів до удару в щелепу, може спровокувати появу кісти. Особливо потрібно бути уважним тим батькам, чиї діти – юніхокеїсти або боксери.

Також при неякісно проведеному лікуванні пульпіту інфекція через канали зуба дійде і до коренів, що знову ж таки викличе утворення гранулеми і кісти зуба. Єдине, що можна побажати у такому разі – грамотно і з усією серйозністю підходити у виборі клініки і лікаря, інакше зуби доведеться постійно переліковувати.

На скільки небезпечна кіста?

Перший час при утворенні кісти дитина може не скаржитися на те, що у нього сильно болить молочний зуб, тому кіста росте в розмірах, не даючись взнаки. Але воднораз кіста може нагнивати – тоді до зуба неможливо буде доторкнутися, а при розриві оболонки кісти увесь її вміст виллється в кісткову тканину, відкриваючи доступ інфекції.

У дитини може з’явитися припухлість на щелепі і навіть асиметрія обличчя. Подальше поширення гною багате серйозними наслідками – одонтогенним періоститом, руйнуванням кістки щелепи, захворюваннями органів травної системи, нирок, печінки, серця, враження кісткового мозку і подальший розвиток остеомієліту. Захворювання також може супроводитись свищом на яснах у дитини.

Кіста зуба у дітей лікується хірургічними методами, залежно від випадку проводиться цистостомія або цистектомія. При цистостомії видаляють тільки передню стінку кісти. Такий метод найменш травматичний, оскільки, наприклад, зберігає зачатки постійних зубів при операції на молочному зубі.

Цистектомія – це операція з розрізанням ясен і повним видаленням кісти і її оболонки. Якщо розмір кісти не перевищує 1,5 см, то проводять цистектомію з резекцією верхівки кореня. В порівнянні з цистостомією, операція більше травматична, але менш тривалий термін післяопераційного періоду.

Як уникнути тяжких наслідків?

Виявити кісту у дітей на ранніх стадіях освіти можна на рентгенівському знімку, який рекомендується робити кожні півроку, якщо у дитини є такі захворювання, як хронічний пульпіт або періодонтит. Найбільш вірогідна поява кісти у дітей у віці від 7 до 12 років – в період зміни молочних зубів на постійні. Кіста утворюється переважно в області перших молярів, частіше на нижній щелепі.

Дитину потрібно привчати до регулярної і якісної гігієни порожнини рота. Якщо цього не робити, та і до того ж не водити дитину до стоматолога, то наслідки, як ви вже зрозуміли, можуть бути плачевні. Також варто узяти на замітку наступне: по-перше, лікувати пульпіт і карієс молочних зубів можна і треба; по-друге, сильне враження карієсом є свідченням для видалення молочного зуба, яке слід провести своєчасно, інакше вони стануть вогнищем скупчення інфекції і надалі спровокують появу кісти.

Ви, як батьки і відповідальні за здоров’я своїх дітей, повинні вже з першого зубка дитини, що прорізається, стежити за станом усієї порожнини рота. Пам’ятайте: видима частина зуба – це лише 40% усього зуба, тому не варто вважати, що її здоровий зовнішній вигляд скаже про здоров’я усього зуба в цілому. Не забувайте про стоматологів – будь-яке захворювання на ранніх етапах піддається лікуванню набагато простіше і ефективніше.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: кіста зуба у дітей, біля зуба росте ікла в дитини, що робити коли у дитини на деснах киста

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *