Скрегіт зубами у дітей вдень та вночі: причини та наслідки

Чому дитина скрипить зубами?

Більше половини дітей у віці від початку першого прорізання молочних зубів аж до 7 років страждають бруксизмом, в основному ночами. Причини виникнення такого захворювання, як скрегіт зубами у дітей, можуть бути різноманітні і носити різний характер. Існує поширена неправдива думка, що скрип зубами у дітей говорить про наявність паразитів в товстому кишечнику. У більшості випадків обидва ці явища ніяк один з одним не взаємозв’язані.

Лікарі виділяють декілька головних причин: розлади нервової системи внаслідок емоційних стресів, спазм м’язів при захворюванні суглобів, аномалії прикусу зубів у дітей. У окремих випадках бруксизм може бути початком прояву нападів епілепсії. Скрипіння зубами відмічене також у дітей, чиї батьки самі страждають від бруксизму у дорослих. Причому, чоловіча стать більше схильна до цього захворювання, чим жіночий.

Також спостерігається скрегіт зубами у дітей вдень. Це можна пояснити тим, що прорізання зубів у роті – для дітей явище нове і ще не вивчене. Зуби до того ж видають нові звуки, тому діточки і намагаються ними поскрипіти. Згадайте себе, при утворенні дірки в зубі або, навпаки, при постановці нової пломби так і тягне потривожити це місце.

На щастя для багатьох батьків, бруксизм у дітей піддається лікуванню. Якщо ваша дитина уві сні скреготить зубами, насамперед необхідно звернутися до лікарів – невролога і стоматолога. Невролог виявить причину і призначить рекомендації, а стоматолог допоможе уникнути стирання емалі в період лікування. Підхід в лікуванні може бути різний, але існує ряд загальних рекомендацій, яких слід дотримуватися при позбавленні від скрипу зубами уві сні у дітей.

Фахівці радять привчити свою дитину під час пильнування дотримуватися правила: губи разом – зуби нарізно, а в процесі лікування слід використати спеціальні шини або капи для захисту зубів. Також рекомендується давати дитині в їжу тверді яблука, моркву і капусту. Така напруга жувальних м’язів вдень приведе до того, що уві сні їх активність знизиться. Рекомендовано тимчасово виключити з раціону цукор, їду з штучними барвниками і тваринними жирами, продукти швидкого харчування.

Дуже важливим залишається те, чим ваша дитина займається перед сном. Простежте, щоб ігри не були активними і емоційними. Чудово підійдуть для вечірнього зайняття спільне читання книг і збирання пазлів. Також уникайте їжі і напоїв (окрім простої води) за годину до сну – робота травної системи вночі може викликати напругу в м’язах щелепи, що знову ж таки приведе до скреготу зубами.

Окрім цього, постарайтеся поговорити з вашим малюком, щоб зрозуміти, що його може турбувати. Діти менш захищені в емоційному плані, і будь-яка проблема, не істотна для дорослих, може викликати у них стрес. Батьки – єдині люди, з ким малюк може поговорити відверто і розповісти, що його турбує. А якщо ваша дитина ще не може говорити, то просто будьте уважніші, добріші і ласкавіші до нього, чим зазвичай. Можливо, саме цього йому і не хапає.

Така проблема, як скрегіт зубами уві сні у дітей, не є незначною, а вимагає лікування. Якщо ви хочете зберегти зуби своєї дитини здоровими, а сон – міцним, то замислитися над питанням «Чому дитина скрегоче вночі зубами?» все ж коштує. Тому слід вчасно звернути на цю проблему увагу і вжити усі заходи по її усуненню.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: дитина скрегоче зубами, дитина скрегоче зубами уві сні, чому дитина скрегоче зубами

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *