Види брекетів (металеві, керамічні, лінгвальні) та їх ціна

Ідеально рівні зуби – не обов’язково подарунок природи. Найчастіше це результат копіткої роботи лікаря-ортодонта. У сучасній ортодонтії для вирівнювання зубів використовуються знімні та незнімні брекет-системи.

Брекет-система – це сукупність спеціальних ортодонтичних замків, які наклеюються на зуби за допомогою спеціального композиту і з’єднуються дугою. Вони можуть переміщувати зуби у трьох площинах: вертикальній, сагітельній, трансверзальній. Сьогодні брекети представлені у величезному асортименті.

Металеві брекети

Серед інших систем металеві брекети є найбільш простими і надійними. Не менш важливим є їх висока міцність, завдяки використанню металу, і невелике тертя між пазом і дугою, завдяки чому прискорюється процес лікування зубів. З недоліків можна виділити тільки зовнішній вигляд.

Але це можна виправити: їх можна прикрасити різними кольоровими резиночками (лігатурами), підібраними під колір очей або ж змінювати колір щомісяця. За матеріалом виготовлення, металеві брекети можна поділити на сталеві, титанові і золоті. Останні найчастіше використовуються при алергії на інші метали.

Основний фактор, що пояснює повсюдну популярність, якою користуються металеві брекети – ціна. Застосування недорогих матеріалів, виключаючи золото,  дозволяє виготовляти доступні металеві брекети, вартість яких на порядок нижча від інших систем. Але при цьому вони менш зручні.

Керамічні брекети

Керамічні брекети, відносяться до естетичних (“прозорих”, “невидимих”) видів брекетів. Відмінний зовнішній вигляд, висока механічна міцність забезпечила їм велику кількість шанувальників, як серед лікарів-ортодонтів, так і серед пацієнтів.

Керамічна брекет-система підійде людям із зубною емаллю різних відтінків, так як сам матеріал може мати практично будь-який колір. Такі брекети не схильні до окислення, фарбування, носити їх набагато комфортніше, ніж металеві.

В основу керамічних брекет-систем входить кристал з домішками металів. Їх поділяють на 2 класи:

 • полікристалічні;
 • монокристалічні.

Керамічні брекети, вартість яких невисока, є доступними для більшості людей, тому цілком можуть бути альтернативою металевим, проте носити їх доведеться трохи довше. Складно відповісти, скільки буде коштувати керамічна брекет система – ціни залежать від виробника. Їх правильний вибір допоможе зробити досвідчений лікар-стоматолог. Нарівні зі звичайними застосовуються керамічні саморегулюючі брекети: мова про них піде нижче.

Сапфірові брекети

Сапфірові брекети виготовляються з монокристалів штучних сапфірів, які відрізняються високою міцністю і прекрасними естетичними властивостями. Вони ідеально підходять пацієнтам з білою зубною емаллю, так як є практично прозорими. Крім того, вони не схильні до фарбування, не затримують наліт.

Сапфірові брекети не викликають порушення дикції і дискомфорту в роті у пацієнта, що є їх незрівнянною перевагою, у порівнянні з іншими видами брекетів. Деякі пацієнти вважають, що вони надають особливу родзинку і привабливість усмішці. Саме тому для багатьох людей сапфірова брекет-система є оптимальним рішенням.

Власнику сапфірових брекетів не слід нехтувати доглядом за ними. Незважаючи на те, що вони дуже тверді, не варто забувати про деяку їх крихкість і бути обережним при прийомі їжі. У свою чергу, за сапфіровими брекетами доглядати простіше, ніж за металевими. Ще один аргумент – це зручність, яку оцінили багато з тих, хто носить сапфірові брекети. Відгуки свідчать про те, що вони не викликають певних незручностей чи роздратування.

При носінні такого виду брекет-систем прикус виправляється повільніше, ніж при носінні металевих брекетів. Це пов’язано з тим, що у сапфірових систем велике тертя між дугою і зубом, і при переміщенні дуги – переміщається і зуб.

Вартість сапфірових брекетів через специфіку матеріалу вище, ніж у металевих або керамічних брекетів. Але якщо ви обираєте сапфірові брекети, ціна компенсується приємним зовнішнім виглядом і гарантованим комфортом протягом усього часу, необхідного для виправлення прикусу.

Саморегулюючі брекети і інноваційна брекет система Damon

Революційним відкриттям у галузі ортодонтії стали саморегулюючі брекети Damon. Ця система є саморегулюючою (безлігатурні) і комфортніша ніж звичайні скоби. Damon брекети надають м’який вплив на м’язи ясен і самі зуби, допомагають уникнути видалення зубів навіть у безвихідних випадках. Курс лікування з ними триває близько 14-18 місяців.

Завдяки вільній фіксації дуги брекетів Damon, пацієнт практично не відчуває тиску. Відносно недавно з’явилися брекети Damon 3, виправляють профіль обличчя відразу після встановлення. Вони більш комфортні і непомітні, у порівнянні з попередниками й не викликають алергічних реакцій. Завдяки такій конструкції, число відвідувань лікаря-ортодонта для підтягування дуг зводиться до мінімуму.

Таким чином, брекети Damon 3 System мають цілу низку переваг. По-перше, це скорочення часу, необхідного на лікування – саморегулюючі брекети Damon 3 дозволяють скорегувати прикус в середньому на 25-30% швидше, в порівнянні з іншими системами. По-друге, вони не створюють такого сильного тиску, як інші, тому носити їх набагато зручніше. І, нарешті, брекети Damon 3 НЕ окислюються і спрощують гігієну порожнини рота.

Однак при всіх перевагах, якими володіють брекети Damon 3, вартість такої системи залишається на одному рівні з керамічною. Тому, беручи до уваги співвідношення ціни, якості та ефективності – брекети Damon 3, є оптимальним рішенням для багатьох пацієнтів.

Лінгвальні брекети

Багатьох бентежить наявність дуг на видимій частині зубів. Таким пацієнтам комфортніше, коли вони кріпляться на зубах з внутрішньої (язичної або піднебінної) поверхні – лінгвально. Лінгвальна техніка встановлення складніша, вимагає спеціального навчання і високої кваліфікації лікаря. Вартість лінгвальної брекет-системи дещо вища, ніж будь-якої іншої, проте вона є дуже хорошим вибором для тих, кого, нарівні з ефективністю лікування, хвилює естетична сторона питання.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: брекети, брекети львів ціна, види брекетів

Коментарі 7 коментарів

 • Восени минуло року я собі поставив керамічні брекети. Спочатку важко до них звикав, губи поздирав до крові… Але місяць назад, коли я зняв брекети, то просто ошаленів від радості!

 • Я дуже вдячна Вам за статтю про брекети. Я маю деякі проблеми з прикусом, тому ця тема мене не обходить. Раніше я вважала, що із всіх брекетів є тільки металеві, але тепер знаю, що помилялася. Мій вибір зупинівся на керамічних брекетах.

 • вітаю,а можна до вас прийти із уже майже закінченою роботою випрямлення зубів,(один зуб залишився) система Damon,яка була встановлення у Еквадорі, 24 місяці назад.

  дуже треба знайти когось хто один два місяці догляне брекети,зніме і закінчить робот на відмінно

 • Хороша стаття, яка допомогла мені ясісніше розібратися у цих брекетах. Мені треба сину поставити, бо зуби мають жахливий вигляд, одного зуба навіть не видно, кривих багато. Тепер буду знати які вони бувають, ті брекеті. Дякую

 • Я лікувалася в ортодонта Васильціва Максима Леонідовича.
  ДУЖЕ хороший результат.
  Його сторіночка є в контакі і називається : ортодонт ортодонтія

 • Тоже довелось лечить зубы у Леонидыча. Остался доволен. Спасибо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *