Запах з рота: як позбутися від несвіжого дихання?

Існує безліч способів, щоб приховати несвіже дихання, але якщо Ви хочете використовувати не разові методи, а викорінити проблему неприємного запаху з рота раз і назавжди, запамятайте наступні вказівки:

1. Чистіть Ваш рот повністю регулярно.

Дві основні причини виникнення поганого запаху з рота – це бактерії і загниваючі залишки їжі – у роті знаходяться сотні найдрібніших куточків і тріщин, де вони можуть знайти собі притулок. Звичайною чищення зубів мало.

2. Чистіть язик. 

Язик, до нещастя, схожий на ворсистий килим, в якому можуть ховатися всі види  частинок, що створюють неприємний запах. Під час чищення зубів (а чистити зуби потрібно як мінімум два рази на день) використовуйте Вашу зубну щітку, ребро ложки або спеціальний прилад для чищення язика. Можливо у Вас виникає блювотний рефлекс, але язик потрібно чистити повністю, якомога ближче до миндалин. З часом Ви звикнете і поріг чутливості блювотного рефлексу зменшиться. Намагайтеся дихати носом під час глибокого чищення язика.

3. Користуйтесь зубною ниткою.

Зробіть для себе чистку зубів зубною ниткою такою ж звичкою як і чищення зубів. Спочатку Ваші ясна можуть кровоточити, це відбувається тому, що шматочки їжі, що залежались, почали загнивати і викликати роздратування ясен. Можете спробувати понюхати нитку після чищення. Ви відчуєте запах того місця, звідки виходить неприємний запах з рота.

4. Регулярно зволожуйте рот.

Запам’ятайте, сухий рот – смердючий рот. Це причина того, чому вранці у Вас жахливе дихання, це тому що рот виробляє менше слини, коли Ви спите. Слина – ворог поганого запаху з рота, вона не тільки фізично змиває бактерії і залишки їжі, але також є антисептиком і містить ферменти, які вбивають бактерії.

Жування жуйки стимулює виділення слини (мало того що вона запобігає виникненню неприємного запаху з рота, вона навпаки, ще й надає диханню приємний запах). До речі, м’ята не сприяє виділенню слини.

5. Пийте більше води.

Це потрібно не для збільшення слини, а для того щоб промити рот, і для Вашого здоров’я. Сухий рот може бути наслідком впливу медикаментів або викликаний умовами лікування. Запитайте у Вашого лікаря про зміну медичних препаратів і опишіть Вашу ситуацію.

6. Вибирайте жуйку уважно.

Будь-яка жуйка допоможе усунути поганий запах з рота, тому що процес жування стимулює виділення слини ротом. Однак деякі жуйки мають кращі властивості у боротьбі з неприємним запахом ніж інші:

  • Жуйка з запахом кориці особливо ефективна у зменшенні бактерій в роті.
  • Шукайте жуйки з ксилітом замість цукру, адже цукор не дуже корисний для ротової порожнини. Ксиліт – це цукрозамінник, який призначений для попередження розмноження бактерій в роті.

7. Їжте банани.

Ви, ймовірно, вже знаєте про те, що потрібно уникати вживання продуктів, що  мають поганий запах – цибуля, часник, сир і кава (або ж потрібно чистити зуби після їх вживання).

Чи знаєте Ви про те, що якщо Ви на низько-вуглеводній дієті, може з’явитися “кетонове дихання”? Справа в тому, що процес, коли тіло починає використовувати жир замість вуглеводів в якості джерела енергії, виникають так звані кетони, частково вони з’являються і в роті. До нещастя, кетони не дуже приємно пахнуть,    тому, так само буде пахнути і у вас із рота. Спробуйте вживати більше продуктів багатих простими вуглеводами, таких як яблука і банани. Вони не завадять Вашій дієті і зменшать появу кетонів в роті. Така проблема може виникнути у людей під час посту, а також у тих, хто хворіє анорексією. 

8. Поговоріть з лікарем.

Якщо ви уважно і старанно слідували попереднім вказівкам, але запах з рота так і не пропав, можливо, існує проблема, яка потребує лікування. Ось кілька основних захворювань:

  • Тонзіллоліт. Це такі грудочки вапна, які з’явилися зі скупчення їжі, слизу і бактерій, і виглядають як білі плями на мигдалеподібних залозах. Їх можна сплутати з інфекційним захворюванням, проте вони не завжди видимі неозброєним оком. Також під час тонзіллоліта Ви можете відчувати металевий присмак у роті під час ковтання.
  • Діабетичний кетоацидоз. Якщо у Вас діабет, це може бути причиною того, що тіло спалює жир замість глюкози, створюючи кетони. Це серйозне захворювання, яке потрібно вилікувано якомога швидше.
  • Триметиламінурія. Якщо Ваше тіло не може зруйнувати речовину,  яка має назву тріметіламін (продукт метаболізму холіну), то вона буде виділятися разом зі слиною, стаючи однією з причин, що створюють неприємний запах з рота. Також тріметіламін буде виділятися з Вашим потім, так що постійний неприємний запах від тіла також можна вважати супутнім симптомом.
Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: ворсистий язик, запах із рота лікування народними методами, білий ворсистий язик

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *