Учені знайшли спосіб боротьби з резорбцією кісткової тканини у пацієнтів з дефіцитом адгезії лейкоцитів

Пацієнти з дефіцитом адгезії лейкоцитів (ДАВ) схильні до частих бактерійних інфекцій, що в тому числі, призводять до розвитку періодонтиту, унаслідок чого, багато хто з них починає втрачати зуби вже в дитинстві. Такі пацієнти частіше піддаються бактерійним інфекціям, оскільки їхня імунна система чутлива до дефіциту молекул, необхідних імунним клітинам, зокрема нейтрофілам, щоби мігрувати до осередку інфекції.

Донедавна було прийнято вважати, що причиною розвитку періодонтиту в таких хворих є нездатність нейтрофілів проникати з кровотоку в тканини ясен. Передбачалося, що це дозволяє бактеріям безперешкодно розмножуватися в тканинах ясен.

Нове дослідження, проведене дослідниками стоматологічної школи Пенсильванського університету, спростувало сучасну точку зору.

Учені не виявили нейтрофіли в тканинах ясен пацієнтів із ДАВ, проте, з’ясували, що, незважаючи на велику кількість бактерій на поверхні зубів, рівень патогенної мікрофлори в тканинах ясен залишався в межах норми.

Дослідники з’ясували, що порівняно з людьми, які страждають пародонтитом або гінгівітом, і які не мають інших проблем зі здоров’ям, у тканинах ясен пацієнтів із ДАВ спостерігається дуже високий рівень білка IL — 17 MRNA. Вчені зазначають, що IL — 17 може стимулювати розвиток запальних процесів, а також сприяти розвитку остеокластів — клітин, які ушкоджують кістки, а в даному випадку — зуби.

Щоби визначити, який із білків, IL — 17 або IL — 23, є причиною розвитку періодонтиту і втрати кісткової маси в мишей із дефіцитом адгезії лейкоцитів, дослідники вводили їм у ясна молекули, блокуючі активність цих білків.

«Ми виявили, що блокування цих двох білків не лише пригнічує запальний процес і зупиняє втрату кісткової маси, але також пригнічують надмірне зростання бактерій, — говорить провідний автор дослідження Джордж Хаджишенгалліс. — Це не так дивно, як може здатися спочатку. Запалення призводить до розпаду тканин, і продукти цього розпаду є поживним середовищем для бактерій, які викликають періодонтит. Отже, пригнічення запального процесу, залишає їх без живлення».

 

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *