Пародонтологічне лікування знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань

Результати дослідження, опублікованого на сайті журналу Hypertension, виявили, що пародонтологічне лікування не лише покращує стан тканин пародонту, але й чинить значну позитивну дію на загальний стан здоров’я. Дослідники виявили, що одноразове нехірургічне лікування пародонту, значно зменшує товщину стінок артерій, тим самим знижуючи ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

Дослідження проводилося в декількох науково-дослідницьких інститутах у різних районах Австралії на австралійських аборигенах, які входять до групи підвищеного ризику розвитку як пародонтита, так і серцево-судинних захворювань. Щоб оцінити вплив пародонтологічного лікування на здоров’я серцево-судинної системи, до участі в дослідженні були притягнені 273 корінних жителя Австралії у віці старше 18 років з ознаками пародонтита. Половині учасників під час єдиного відвідування стоматолога був видалений зубний наліт, тоді як інша половина не отримала ніякого лікування.

Через 12 місяців дослідники виміряли зміни товщини комплексу інтима-медіа сонної артерії та виявили значне зменшення товщини стінок артерій у тестовій групі, на відміну від пацієнтів контрольної групи. «Цей результат порівнянний із 30-% зниженням рівня ліпопротеїнів низької щільності, які зазвичай називають поганим холестерином, що свідчить про зниження ризику розвитку серцево-судинних захворювань, — говорить один з авторів дослідження Майкл Скілтон з Університету Сіднея. Це також еквівалентно омолоджуванню на 4 роки, зниженню індексу маси тіла на 8 кг/м2 або зниженню систолічного артеріального тиску на 25 мм рт.ст».

Водночас дослідники не виявили ніякої дії пародонтологічного лікування на артеріальну ригідність, що є ще одним маркером розвитку атеросклеротичних судинних захворювань. Також не було виявлено статистично значущих відмінностей між групами у швидкості поширення пульсової хвилі через 3 і 12 місяців після отриманої терапії.

Отримані результати можуть мати важливі наслідки для лікування пацієнтів, які перебувають у групі підвищеного ризику, наприклад, корінного населення Австралії. Дослідники зазначають, що в австралійських аборигенів пародонтит трапляється вдвічі частіше, ніж у інших жителів країни, зокрема, на нього страждає  приблизно 90 % дорослих аборигенів.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *