Інструктаж мам в пологовому будинку позитивно позначається на здоров’ї порожнини рота їхніх дітей


Німецькі дослідники встановили, що навіть разовий інструктаж мам щодо дотримання правил гігієни порожнини рота може понизити ризик розвитку карієсу у їхніх малюків.

Дослідники спостерігали за станом здоров’я порожнини рота 471 дитини, чиї матері відразу після пологів були проінструктовані про те, як стежити за порожниною рота й зубами малюка, а також за власним стоматологічним здоров’ям. Через 5 років учені порівняли стан їхніх зубів зі станом зубів дітей, чиї матері не проходили подібний інструктаж.

У віці п’яти років каріозні ураження зубів спостерігалися в 33 % дітей, матері яких були проінструктовані про правила догляду за порожниною рота малюків, тоді як серед дітей, чиї матері не проходили подібний інструктаж, карієс спостерігався в 43 %.

До цього віку в деяких дітей карієсом були уражені понад 2 зубів. Під час дослідження були виявлені чинники, які підвищують ризик розвитку карієсу :

  • Етнічна належність
  • Сімейний дохід
  • Вік, у якому дитина почала чистити зуби
  • Контроль батьків за дотриманням гігієни порожнини рота
  • Використання фтормісткої зубної пасти

Дані проведених раніше досліджень також свідчать про те, що виховання свідомого ставлення до здоров’я порожнини рота у вагітних жінок і молодих матерів надалі сприяє зниженню ризику розвитку карієсу у їхніх дітей.

Результати дослідження німецьких учених опубліковані у журналі Community Dentistry and Oral Epidemiology.


Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Черкаси, Житомир, Нововолинськ, Біла Церква, Коломия, Самбір, Полтава, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Стрий, Хуст, Умань, Ковель, Мукачево, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *