Причиною поширеності бруксизму серед молоді є стреси сучасного життя

Якщо стреси сучасного життя примушують вас скреготати зубами від відчаю, знайте, що ви не самотні. Стоматологи зазначають зростання числа випадків бруксизму — мимовільного стискання щелеп і скрегіт зубами. Вважається, що ця проблема трапляється в кожного десятого з нас.

Доктор Найджел Картер, виконавчий директор Британського фонду стоматологічного здоров’я, так коментує ситуацію: «Немає ніяких сумнівів у тому, що актуальність проблеми бруксизму зростає — та її головною причиною є сучасний спосіб життя».

Здебільшого люди скрегочуть зубами уві сні, проте, прояви бруксизму можуть спостерігатися і під час неспання. Хоча найчастіше бруксизм трапляється в жінок у віці 20-30 років, коли на них лягає основне навантаження: поєднанням кар’єри з особистим життям, стоматологи також зазначають зростання випадків бруксизму серед підлітків.

Доктор Шивані Пател, фахівець лондонської клініки Elleven Orthodontics, говорить: «Деякі діти скрегочуть зубами уві сні, сточуючи молочні зуби, але ця звичка з часом проходить сама. Більше занепокоєння викликають діти, у яких симптоми бруксизму проявляються після появи постійних зубів. До мене на прийом приходять 12–13-річні діти, які почали скреготати зубами в результаті шкільних навантажень і стресів від іспитів. Якщо зуби сточуються до рівня дентину, це викликає безповоротні ушкодження, і людина стає дуже чутливою до гарячої й холодної їжі й напоїв».

Зуби складаються з декількох шарів: усередині міститься пульпа — м’яка тканина, що містить нерви і кровоносні судини. Саме тут виникають болі, у разі травмах або каріозних ураженнях зубів. Пульпу захищає дентин — кальцінована тканина, покрита міцним шаром емалі.

Ушкодження емалі й дентину сприяють прогресу карієсу та, навіть, можуть змінити прикус і форму рота. Обличчя може стати помітно коротшим, і на цій стадії обернути процес украй складно. Крім того, симптомами бруксизму можуть бути головні й щелепні болі, міалгія, біль у вухах, шиї і плечах, порушення сну, а також запалення й рецесія ясен.

У важких випадках може розвинутися дисфункція скронево-нижньощелепного суглоба (СНЩС), яка проявляється клацаннями і хрускотом під час руху щелеп, спазмами жувальних і скроневих м’язів, і відчуттям, що щелепу «заклинило». Це може ускладнювати прийом їжі, і викликати больові відчуття в області вуха, щоки або скроні.

Доктор Картер говорить, що впоратися з болем допомагають протизапальні засоби, а зняти м’язові спазми — заспокійливі препарати такі, як Діазепам, який є ефективним міорелаксантом. Остеопати, мануальні терапевти і психологи використовують різні методи, щоби понизити напругу в області голови й шиї, викликане стресами. Результати низки досліджень свідчать про ефективність використання гіпнотерапії.

Запобігти сточуванню зубів можуть оклюзійні шини або захисні капи, які надіваються на ніч. Доктор Картер додає, що якщо мимовільне скреготання зубами відбувається вдень, то можна розв’язати проблему, пояснивши пацієнтові, що подібні прояви необхідно тримати під контролем.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *