Часте використання ополіскувачів підвищує ризик розвитку раку порожнини рота


Проведені раніше численні дослідження довели взаємозв’язок паління і зловживання алкоголем із розвитком раку порожнини рота. Тепер же спільний європейский дослідницький проект виявив, що незадовільний стан здоров’я порожнини рота і відсутність регулярних стоматологічних оглядів, також підвищує ризик розвитку цього захворювання. Крім того, дослідники дійшли висновку, що використання ополіскувачів для порожнини рота частіше трьох разів на день, також може сприяти розвитку цього виду раку.

У міжнародному дослідженні взяли участь 13 центрів із дев’яти європейських країн. Щоб оцінити взаємозв’язок здоров’я порожнини рота, стану зубів й використання ополіскувачів із раком порожнини рота, гортані, глотки і стравоходу, вчені зібрали анамнез у 1 963 хворих раком порожнини рота і 1 993 пацієнтів контрольної групи щодо догляду за порожниною рота, а також паління, вживання алкоголю й раціону харчування.

Загалом, здоров’я порожнини рота і стоматологічне обслуговування були визначені, як незалежні чинники ризику розвитку раку порожнини рота. Дослідники виявили, що захворюваність цим видом раку була вища в пацієнтів зі знімними протезами й постійною кровоточивістю ясен, а також у тих, хто украй рідко чистив зуби або відвідував стоматолога.

Попри те, що дослідники також встановили взаємозв’язок частого використання ополіскувачів із підвищеним ризиком розвитку раку порожнини рота або горла, вони зазначають, що ці дані потребують подальшого вивчення. Вчені припустили, що ополіскувачами надмірно захоплюються курці і, особливо люди, які зловживають алкоголем, намагаючись у такий спосіб замаскувати запах із рота.

Результати дослідження були опубліковані в онлайн-версії журналу Oral Oncology. Дослідження проводилося вченими Бременського Інституту епідеміології й досліджень в області профілактики захворювань у співпраці з медичними установами Естонії, Швейцарії, Греції, Італії, Іспанії, Хорватії, Ірландії, Франції, Чехії, Великобританії і США під керівництвом Міжнародного агентства з вивченню раку Всесвітньої організації охорони здоров’я.

 


Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Черкаси, Житомир, Нововолинськ, Біла Церква, Коломия, Самбір, Полтава, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Стрий, Хуст, Умань, Ковель, Мукачево, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *