Паління значно підвищує ризик розвитку важких форм пародонтита у хворих псоріазом

Проведене угорськими вченими дослідження виявило, що хворі на псоріаз курці значно більше схильні до високого ризику розвитку важких форм пародонтита, ніж некурящі без цього захворювання.

У дослідженні, проведеному вченими факультетів стоматології, дерматології й алергології Університету Сегеда, Угорщина, узяли участь 82 хворих псоріазом і стільки ж пацієнтів контрольної групи, відповідного віку й статі. Усі учасники пройшли повне пародонтологічне обстеження, на підставі якого були розділені на чотири категорії, залежно від ступеня тяжкості. Інформація про паління й демографічні дані була зібрана з допомогою опитування.

Аналіз даних підтвердив наявність взаємозв’язку між псоріазом і пародонтитом і виявив, що і псоріаз, і паління є значущими індивідуальними чинниками ризику розвитку пародонтита різного ступеня тяжкості. Водночас наявність обох чинників ризику підвищувала вірогідність розвитку важких форм пародонтита у 24 рази, у порівнянні з некурящими, що приблизно в чотири рази вище за сумарну вірогідність двох індивідуальних чинників ризику.

Керівник дослідницької групи доктор Марк Антал вважає, що доки дуже рано робити припущення про конкретний механізм, проте, результати виявили, що те, що  відбувається, не є простим підсумовуванням чинників ризику, а є синергетичним процесом, у якому головну роль, можливо, грає вплив паління на імунну систему. Нині вчені мають намір з’ясувати конкретні імунологічні механізми, які лежать в основі цього явища. Проте, перш ніж проводити тестування на молекулярному рівні, вчені мають намір підтвердити отримані результати на інших популяціях пацієнтів.

Дослідження «Smoking as a permissive factor of periodontal disease in psoriasis» було опубліковане на сайті журналу PLOS One 20 березня — у Всесвітній день здоров’я порожнини рота.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *