Булімія може стати причиною серйозних проблем стоматологічного здоров’я

Проведене нещодавно дослідження виявило, що майже в усіх жінок, які страждають на булімію, є проблеми здоров’я порожнини рота.

Дослідники з Північно-західного університету опитали понад 200 дорослих жінок із булімією — розладом харчової поведінки, у разі  якої людина їсть їжу у великій кількості, а потім навмисно викликає блювоту. Часта блювота може призвести до ерозії емалі зубів, виразкових уражень слизової оболонки порожнини рота й інших стоматологічних проблем.

Приблизно 92% опитаних жінок вказали, що в них є проблеми із зубами. І майже всі з них були стурбовані тим, як булімія може вплинути на здоров’я порожнини рота. Водночас лише 29 % жінок обговорювали цю проблему зі стоматологом.

Крім того, кожна третя учасниця опитування повідомила, що чистить зуби відразу після блювоти, що украй не рекомендується. Це сприяє попаданню соляної кислоти, яка міститься в шлунковому соку, на всі поверхні зубів. Натомість фахівці Американської стоматологічної асоціації рекомендують обполіскувати рот содовим розчином, який нейтралізує дію кислот.

Дослідники зазначають, що такими серйозними порушеннями харчової поведінки, як булімія й анорексія, страждають приблизно 10 мільйонів американців. Ці розлади харчування впливають майже на кожен аспект життя, включно зі здоров’ям порожнини рота. Майже в 90 % пацієнтів із булімією є наявні ознаки зносу емалі зубів. З часом зуби можуть змінити колір і форму. Вони також можуть стати крихкими й чутливими до гарячої або холодної їжі. Багато людей, що страждають булімією, також відчувають сухість у роті, а це збільшує ризик розвитку карієсу.

Автори дослідження пропонують навчати стоматологів способам обговорення цієї проблеми з пацієнтами, які, на їхню думку, можуть страждати порушеннями харчової поведінки. Часто такими пацієнтами є діти або підлітки. Автори також рекомендують розробити керівництво щодо інформування батьків у подібних випадках.

Дослідження опубліковане у журналі Американської стоматологічної асоціації.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *