Дефіцит вітаміну D у жінок у період вагітності підвищує ризик розвитку карієсу у їхніх дітей


Дослідження канадських учених виявило пряму залежність між низьким рівнем вітаміну D у жінок під час вагітності й поширеністю карієсу в їхніх дітей на першому році життя. Дослідники виявили, що в допологовий період рівень вітаміну D був значно нижчий у жінок, у дітей яких розвинувся карієс, порівнянно з жінками, діти яких мали здорові зуби.

У дослідженні брали участь 207 майбутніх мам, які мешкають переважно в економічно неблагополучних міських районах. Тоді, як здебільшого, рівень вітаміну D в учасниць містився в межах норми, у 33 % жінок відзначався дефіцит цього вітаміну.

Стоматологічне обстеження деяких із їхніх дітей (135) у віці до 1 року виявило, що у 22 % новонароджених спостерігалася гіпоплазія емалі. Крім того, у 36 % дітей був виявлений карієс раннього дитячого віку.

Жінки, у дітей яких був виявлений карієс, мали значно нижчі рівні вітаміну D під час вагітності, ніж ті, чиї діти мали здорові зуби. Отже, дослідники дійшли висновку, що рівень вітаміну D у матерів у допологовій період може сприяти на формування молочних зубів і розвиток карієсу раннього дитячого віку.

Згідно з даними Національних інститутів охорони здоров’я США, натуральний вітамін D трапляється в обмеженому переліку продуктів харчування. Він виробляється ендогенно під впливом сонячного світла, яке, потрапляючи на шкіру, ініціює синтез цього вітаміну. Дефіцит вітаміну D викликає в дітей рахіт — захворювання, яке характеризується порушенням мінералізації кісткової тканини та проявляється розм’якшенням кісток і деформацією скелета.

Результати дослідження, проведеного вченими Університету Манітобі, були опубліковані на сайті журналу Pediatrics.


Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Черкаси, Житомир, Нововолинськ, Біла Церква, Коломия, Самбір, Полтава, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Стрий, Хуст, Умань, Ковель, Мукачево, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *