Стоматологи часто переоцінюють задоволеність пацієнтів результатами лікування

Задоволеність пацієнта все частіше розглядається, як невід’ємний елемент оцінки якості стоматологічного лікування. Недавнє дослідження, проведене вченими університету Флориди, виявило, що, здебільшого, стоматологи вважають, що їхні пацієнти задоволені результатами лікування. Проте, дослідники з’ясували, що стоматологи рідко дізнаються про ті випадки, коли пацієнти насправді невдоволені певним аспектом лікування або відвідування клініки.

Метою дослідження було порівняння думок стоматологів про задоволеність пацієнтів з оцінками самих пацієнтів, які  пройшли відновне лікування. У дослідженні брали участь фахівці 197 стоматологічних клінік і 5 315 пацієнтів із дефектами реставрацій, що підлягають заміні або відновленню. Загалом в дослідження було включено 8 213 реставрації.

Дослідники з’ясували, що 89 % стоматологів (4 719) вважали, що їхні пацієнти задоволені процесом і результатами лікування. Загалом результати лікування позитивно оцінили 86 % пацієнтів (4 589). 726 пацієнтів було невдоволено отриманим результатом, проте стоматологам було відомо про невдоволення пацієнтів лише в 42 випадках (1 %), і невідомо в 684 випадках (13 %).

Вчені також зазначають, що тільки третина стоматологів (1 757) вважала, що їхній пацієнт зацікавлений в отриманні інформації про процедуру. Проте приблизно  30 % пацієнтів (1 614) не були зацікавлені в отриманні додаткової інформації, і стоматологи правильно оцінили інтерес пацієнтів до інформації про відновне лікування тільки в 947 випадках (18%).

«Головним висновком цього дослідження є те, що стоматологи часто не дізнаються про невдоволення пацієнтів результатами лікування. Зазвичай це стосується бажання пацієнтів отримати більше інформації, і, що дивно, найчастіше відбувається у разі виконання нескладних відновних процедур», — роблять висновок дослідники.

Результати дослідження були опубліковані у журналі Американської стоматологічної асоціації (JADA).

 

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *