Розробка німецьких учених дозволить швидко визначати рівень фтору в питній воді

Фторування питної води застосовується всюди, проте рівень фтору у воді практично ніде не контролюється. У результаті, багато людей, особливо діти, можуть споживати надмірну кількість фтору. Наявна проблема спонукала Федеральний інститут досліджень і випробувань матеріалів (ВАМ) у Германії, розробити дуже простий колірний тест, який дозволяє швидко визначати концентрацію фтору у воді.

Фторування питної води й додавання фтору в зубні пасти є широко поширеною практикою, використаною в основному для профілактики стоматологічних захворювань і захворювань кісток. Проте, думка про необхідність фторування є спірною, оскільки надмірно висока концентрація фтору може призвести до проблем зі здоров’ям. Жителі багатьох сучасних країн страждають від флюорозу — захворювання, викликаного надлишком фтору, візуальними симптомами якого є жовто-коричневі плями на зубах.

Новий метод дозволить, спостерігаючи за зміною кольору тестової смужки, зануреної, наприклад, у склянку води, визначити вміст фтору, подібно до того, як лакмусовий папірець дозволяє визначити значення рН. Визначити процент концентрації фтору можна з яскравості жовто-зелених точок: чим темніше точка, тим вище вміст. Вчені вважають, що сфера застосування розробленого ними методу дуже широка, особливо в країнах Азії й Африки.

Фторування питної води широко застосовується у всьому світі, у тому числі у Великобританії, Ірландії, Швейцарії і США. У 2011 році Агентство з довкілля охорони США понизило рекомендований рівень фтору в питній воді з 1 до 0,7 частин на мільйон (ppm), тим самим, досягнувши його вміст у відповідність зі стандартами інших країн. Межа чутливості нових тестових смужок достатньо низька і складає всього 0,2 ppm.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *