Кожна сьома дитина уперше потрапляє до стоматолога з гострим болем

Профілактичні огляди у лікаря-стоматолога, починаючи із раннього віку, мають важливу роль у підтримці здоров’я порожнини рота дитини. Проте, до теперішнього часу було проведено мало досліджень, присвячених тому, як діти вперше потрапляють до стоматолога. Нещодавно американські вчені з’ясували, що ставлення батьків до власного здоров’я порожнини рота робить вирішальне значення на причини звернення до стоматолога їхніх дітей.

У дослідження були використані дані орієнтовно 1000 пар: батько/опікун — дитина. Усі діти, які брали участь у дослідженні, раніше жодного разу не відвідували стоматолога.

Оцінивши стан порожнини рота, інформованість у питаннях підтримки здоров’я, відсутність належного догляду за порожниною рота й доступність стоматологічного лікування в досліджуваній популяції, вчені виявили, що майже 40 % дітей не відвідували стоматолога впродовж дворічного періоду спостереження.

Загаломдіти, у яких були проблеми зі стоматологічного здоров’я на момент початку дослідження, частіше зверталися до стоматолога, чим діти з хорошим станом здоров’я порожнини рота. Проте, вони також частіше зверталися за невідкладною стоматологічною допомогою. Згідно з результатами дослідження, 13 %  дітей уперше потрапили на прийом до стоматолога з гострим болем.

Дослідники також виявили, що діти, батьки яких нехтують власним здоров’я порожнини рота, рідше відвідують стоматолога.

Американська академія дитячої стоматології нагадує, що карієс є найпоширенішим хронічним дитячим захворюванням і трапляється в дітей у п’ять разів частіше, ніж астма. Приблизно в 5 % американських дітей у віці до 6 років (майже 300 000 дітей) є значні каріозні ураження зубів. Ще в 15 % (понад 1,5 мільйонів дітей) є менш виражені ознаки карієсу раннього дитячого віку — захворювання, яке, серед іншого, пов’язують із затримкою фізичного розвитку, пропусками шкільних занять і зниженням здібностей до навчання.

Дослідження було опубліковане на сайті журналу Pediatrics.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *