Зв’язок пародонтита з чинниками ризику серцево-судинних захворювань

Масштабне міжнародне дослідження виявило зв’язок пародонтита з новими чинниками ризику серцево-судинних захворювань.

У дослідженні брали участь понад 15 000 пацієнтів із хронічною серцевою недостатністю з 39 країн. Це дослідження стало частиною клінічних випробувань препарату Дарапладиб, блокуючого фермент, сприяючий розвитку і прогресу атеросклерозу.

80 % учасників дослідження складали чоловіки. Майже 70 % учасників палили або були колишніми курцями.

Приблизно в 40 % учасників дослідження була відсутня, щонайменше, половина зубів. Пародонтит, що є головною причиною втрати зубів, на початковій стадії проявляється кровоточивістю ясен. Якщо захворювання залишити без лікування, воно може призвести до ушкодження м’яких тканин і кісткової тканини щелепи.

Учасники дослідження відповіли на питання про кількість зубів, які залишилися, і кровоточивості ясен під час чищення зубів. Дослідники також узяли зразки крові і виміряли рівень холестерину, цукру в крові і C – реактивного білку (СРБ). Високий рівень СРБ свідчить про наявність запалення в організмі.

У пацієнтів також були виміряні обхват талії і кров’яний тиск. Крім того, вони відповіли на питання про рівень утворення, рівень стресу, вживання алкоголю і фізичні навантаження.

У людей із відсутністю зубів частіше, ніж у інших траплялися чинники, пов’язані з високим ризиком серцево-судинних захворювань :

  • Високий рівень глюкози в крові
  • Високий рівень ЛПНП («поганий холестерин»)
  • Високий кров’яний тиск
  • Великий обхват талії
  • Високий рівень СРБ

Дослідники також виявили зв’язок втрати зубів із низьким рівнем утворення, високим споживанням алкоголю і високим рівнем стресу на роботі. Крім того, був виявлений зв’язок між кровоточивістю ясен і високим кров’яним тиском, а також високим рівнем ЛПНП.

Дослідження опубліковане у журналі European Journal of Preventive Cardiology.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *