Менше двох відсотків канадських малюків відвідують стоматолога у віці до двох років

Проведене в Торонто опитування виявило, що, до рекомендованого стоматологами віку 12 місяців, стоматологічний огляд проходять менш одного відсотка канадських малюків, а до двох років — менше двох відсотків.

У процесі опитування, яке проводилося в рамках унікальної співпраці лікарів і дослідників Лікарні святого Михайла в Торонто, і провідного в регіоні педіатричного центру The Hospital for Sick Children, з’ясувалося, що 39 %  дітей у віці до чотирьох років ніколи не були на прийомі в стоматолога.

Дослідження засвідчило, що невисока вірогідність відвідування стоматолога безпосередньо пов’язана з віком малюків, низьким сімейним доходом, тривалим використанням пляшечок і підвищеним щоденним споживанням солодких напоїв.

Провідний автор дослідження доктор Джонатан Магуайр зазначає, що, згідно з даними попередніх досліджень, діти, які проходили профілактичне обстеження упродовж першого року життя, рідше страждають стоматологічними захворюваннями. Крім того, вони рідше потребують відновлюючого або невідкладного лікування, що знижує витрати на охорону здоров’я, особливо в групах високого ризику.

Основними проблемами, які заважають сім’ям із маленькими дітьми своєчасно відвідувати стоматолога, є фінансові витрати, транспортна доступність, пропуск зайнять в дитячих установах і упевненість у тому, що стоматологічне здоров’я не відіграє важливу роль у загальному стані здоров’я.

«Фахівці рекомендують проходити профілактичні стоматологічні огляди в ранньому віці, але для багатьох сімей це неможливо, — говорить доктор Магуайр. — Єдиним рішенням проблеми могли б стати профінансовані державою загальні профілактичні стоматологічні огляди для дітей молодшого віку».

У Канаді стоматологічне обслуговування не є частиною загальної системи охорони здоров’я, і, так само, як і в Сполучених Штатах, здійснюється в умовах приватних практик.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *