Блювотні позиви під час відвідування стоматолога пов’язані з дентофобією


Блювотні позиви є широко поширеною проблемою в стоматологічній практиці. Проте, до останнього часу, було трохи відомо про те, що ж служить причиною прояву цього неприємного рефлексу під час лікування зубів. Проведене нещодавно дослідження виявило, що блювотні позиви можуть бути пов’язані зі страхом перед стоматологом і страхом болю.

Під час дослідження вчені з Університету Західної Вірджинії запросили 487 пацієнтів із залу очікування стоматологічної клініки відповісти на питання анкети щодо блювотного рефлексу.

Майже 50 % учасників дослідження повідомили, що відчували блювотні позиви під час відвідування стоматолога, щонайменше, один раз, а 7,5 % зазначили, що відчувають це досить часто. Дослідники виявили, що в пацієнтів із частішими позивами до блювоти, також відзначався більш високий рівень страху перед стоматологічним лікуванням і болем, а також більше негативних переконань про лікування.

Вчені рекомендують стоматологам оцінювати схильність пацієнтів до блювотних позивів, оскільки це може стати перешкодою для лікування. Клініцистам також слід звертати увагу на рівень тривоги пацієнтів, який часто відчувають позиви до блювоти під час стоматологічного лікування, з метою зменшення частоти або інтенсивності нападів, а також використати методи лікування, комфортніші для пацієнтів.

Дослідження було опубліковане в журналі Американської стоматологічної асоціації (JADA).


Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Черкаси, Житомир, Нововолинськ, Біла Церква, Коломия, Самбір, Полтава, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Стрий, Хуст, Умань, Ковель, Мукачево, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *