Стан зубів стає новою ознакою соціального статусу

Кажуть, що людина ще не цілком одягнена, поки на її обличчі немає усмішки. Проте, останнім часом, починає здаватися, що тут йдеться не стільки про усмішку, скільки про зуби. Популярний канадський соціолог вважає, що місце, яке ми займаємо в суспільстві, усе більше залежить не від нашого утворення і виховання, а від стану зубів.

Малкольм Гладуелл, канадський соціолог і автор бестселерів, стверджує, що зуби стають новим індикатором соціальної нерівності. За словами письменника, у людей із поганим станом зубів значно менше шансів на успіх, оскільки вони не можуть влаштуватися на роботу з перспективами кар’єрного зростання.

В опублікованій The Times статті він пише: «Це схоже на те, як розростається прірва між людьми, які підтримують себе у формі і, які страждають ожирінням. Ці дві проблеми — зубів і ожиріння — однакові: вони є ознаками одного світогляду. Я думаю, вихід на перший план подібних фізичних показників — не що інше, як хвиля дискримінації».

Цю точку зору підтверджують і останні тенденції: знаменитості й зірки шоу-бізнеса не жалкують грошей, щоби навести порядок у своїх зубах. Спектр робіт включає вибілювання, установку вінірів і, навіть, імплантацію. Експерти стурбовані тим, що тоді, як забезпечені люди можуть сплатити свої сяючі голлівудські усмішки, то представники малозабезпечених верств населення не можуть собі дозволити таке ж лікування.

Факти інформаційного центру охорони здоров’я й соціального захисту уряду Великобританії також підтверджують думку Гладуелла. Згідно зі статистичними даними, кожне п’яте звернення за стоматологічною допомогою у 2011 році були від пацієнтів, що належать до 10 % найбіднішого населення Англії. Цифри також вказують на те, що пацієнтів у віці від 0 до 29 років було втричі більше, ніж пацієнтів у віці старше 60 років, коли стан зубів традиційно починає гіршати.

Крім того, проведене минулого року компанією Vision Critical опитування виявило, що білі зуби сприймаються людьми, як ознака матеріального благополуччя. Згідно з оцінюванням учасників, люди з білими зубами заробляють у середньому на 10 000 фунтів стерлінгів більше, ніж вони одержують насправді. Гарна усмішка, також, дає змогу їм виглядати на п’ять років молодше й підвищує можливості працевлаштування на 10 %.

Представник Британської стоматологічної асоціації Еді Крауч зазначає істотний розрив між підлітками із сімей середнього класу, які носять брекети, і їхніми однолітками із соціально-неблагополучних районів, які не можуть дозволити таке лікування. Він повідомляє: «Величезна кількість дітей, які потрапляють до нас із соціально-неблагополучних районів, не може отримати лікування, якого потребують, тому що їхній загальний рівень стоматологічного здоров’я занадто низький».

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *