Виготовлена на 3d-принтері індивідуальна капа допоможе розв’язати проблему обструктивного апное сну

Новий пристрій, розроблений австралійськими ученими в співпраці з компанією-виробником стоматологічного устаткування, допоможе людям, які страждають синдромом обструктивного апное сну, — серйозного розладу сну, який супроводжується перериванням дихання. Розробники зазтосували технологію 3 — D друку для виготовлення індивідуальної капи, яка змінює напрямок потоків повітря через рот і у такий спосіб запобігає небезпечним зупинкам дихання уві сні.

Пристрій, зроблений із титану з покриттям із медичного пластика, на виході з рота нагадує свисток, а в порожнині рота розділяється на два окремі повітряні канали. Це дозволяє потокам повітря поступати безпосередньо до задньої частини горла, минувши всі перешкоди.

Розробники повідомляють, що технологія тривимірного сканування дозволяє виготовляти індивідуальні капи для кожного окремого пацієнта. Оскільки пристрій просто надівається на зуби, він компактніший і зручніший, ніж традиційні пристрої, використовувані для лікування синдрому обструктивного апное сну, такі як апарати CPAP, що створюють постійний позитивний тиск у дихальних шляхах та використовуючі маски.

«Нові 3 — D друкарські капи обходять усі перешкоди, завдяки повітряним каналам, які доставляють повітря безпосередньо до задньої частини горла, а також вони допоможуть людям, які страждають від хропіння», — говорить Ніл Андерсон, генеральний директор сіднейської компанії Oventus, яка розробила пристрій у співпраці з Державним об’єднанням науковий і прикладний дослідження Австралії (CSIRO).

Очікується, що пристрій надійде у продаж уже наступного року.

За оцінками дослідників, біля одного мільйона австралійців страждають від тієї або іншої форми апное сну. Цей розлад також пов’язують із низкою інших захворювань і станів, таких як, гіпертонія, інсульти, інфаркти й діабет.

 

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *