Індивідуально виготовлені капи, знижують ризик струсу мозку в спортсменів

Коли мова заходить про купівлю захисної капи, батькам, які мають бажання знизити ризик струсу мозку в своєї дитини, яка займається спортом, слід звернутися не в  магазин спортивних товарів, а до лікаря-стоматолога.

Недавнє дослідження, опубліковане в журналі General Dentistry, виявило, що старшокласники, які займаються американським футболом, використовуючі куплені в магазинах капи, удвічі частіше страждають від черепномозкових травм легкої міри (струсів мозку), ніж ті, хто використовує правильно підігнані капи, виготовлені на замовлення.

«Дослідники і, найголовніше, батьки, шукають способи поліпшення захисту дітей від струсу мозку, — говорить провідний автор дослідження доктор Джексон Вінтерс. — Багато хто вважає, що сучасні захисні шоломи забезпечують достатній захист, проте наше дослідження засвідчило, що правильно підібрані індивідуальні капи мають не менш важливе значення для безпеки гравця».

У дослідженні брали участь 412 гравців із шести футбольних команд середніх шкіл. Гравці трьох команд (220 спортсменів), вибраних випадковим чином, використовували капи, виготовлені за індивідуальним замовленням, тоді, як гравці інших трьох команд (192 спортсмени) використовували капи, куплені в магазині на власний розсуд. В усіх гравців були захисні шоломи одного виду.

Дослідження виявило, що в групі, яка використовує магазинні капи, поширеність струсів мозку склала 8,3 %, тоді, як серед спортсменів, які використали індивідуально зроблені капи, струс мозку був зафіксований лише в 3,6 %.

Дослідники звертають увагу на те, що важливим чинником, який впливає на рівень захисту, є товщина кап. В учасників дослідження середня товщина кап, виготовлених на замовлення, склала 3,50 мм, тоді як середня товщина кап, куплених у спортивних магазинах, склала всього 1,65 мм.

«Попри те, що необхідне подальше вивчення цієї проблеми, наше дослідження доводить перевагу використання індивідуально виготовлених кап, — говорить доктор Вінтерс.

«Крім того, індивідуально виготовлені капи прослужать довше  спортсменами в процесі використання, — коментує результати дослідження представник Академії загальної стоматології доктор Юджин Антенуччі. — Якщо капа не підігнана належним чином, вона може викликати дискомфорт. Це призводить до того, що спортсмени починають жувати капи, зменшуючи їхню товщину і, тим самим, знижуючи її захисні властивості».

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *