Нове дослідження підтвердило взаємозв’язок пародонтита і хронічної хвороби нирок


Австралійські вчені порівняли стан здоров’я порожнини рота в 74 пацієнтів із хронічною хворобою нирок (ХХН) й 150 здорових людей контрольної групи. Дослідники виявили, що в групі пацієнтів із ХХН карієс трапляється рідше, а пародонтит, навпаки, частіше. Водночас був виявлений прямий взаємозв’язок між стадіями ХХН і ступенем тяжкості пародонтита.

Крім того, дослідники виявили значно більш високу вірогідність утворення пародонтальних кишень у хворих із захворюваннями нирок — 70 % у пацієнтів із ХХН, у порівнянні з 19 % в здорових людей. Серед хворих із п’ятою (найважчою) стадією ХХН цей показник був ще вищий — 79 %.

Причиною цього взаємозв’язку дослідники вважають ослаблену імунну систему в пацієнтів із захворюваннями нирок. Оскільки в основі пародонтита є бактерійна інфекція, люди з ослабленим імунітетом більше схильні до розвитку цього захворювання. Проте, результати попередніх досліджень свідчать, що поширеність карієсу, який також є інфекційним захворюванням, у хворих ХХН нижче, ніж у здорових людей.

Дослідження, яке підтверджує взаємозв’язок між хронічною хворобою нирок і пародонтитом, опубліковане в журналі Special Care in Dentistry.


Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Черкаси, Житомир, Нововолинськ, Біла Церква, Коломия, Самбір, Полтава, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Стрий, Хуст, Умань, Ковель, Мукачево, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *