Стовбурові клітини, виділені з пульпи зуба, можуть використовуватися під час лікування пацієнтів з інсультом


Дослідники з Університету Аделаіди подарували надію людям, які перенесли інсульт, та виявили, що зі стовбурових клітин, виділених із пульпи зуба, можуть бути вирощені клітини, подібні до клітин головного мозку. Це дає підстави припустити, що в майбутньому такі клітини зможуть використовуватися під час лікування пацієнтів з інсультом.

Лабораторні дослідження, які проводилися в університетському Центрі досліджень стовбурових клітин, виявили, що виділені із зубів стовбурові клітини можуть розвиватися й утворювати складні структури, які нагадують клітини головного мозку. Попри те, що ученим доки не вдалося виростити повністю сформовані нейрони, вони вважають, що це винятково питання часу.

Доктор Кайлі Элліс, автор дослідження, опублікованого в журналі Stem Cell Research & Therapy, вважає, що стовбурові клітини пульпи зуба мають величезний потенціал у вирощуванні нових клітин головного мозку й нервових клітин, і можуть бути використані в розробці нових методів лікування порушень мозкового кровообігу.

Цей метод унікальний тим, що припускає використання власних стовбурових клітин пацієнта, а це виключає вірогідність відторгнення, яке має місце в клітинній терапії. Ще однією перевагою є те, що терапія з допомогою стовбурових клітин пульпи зуба може проводитися через декілька місяців або, навіть, років після інсульту.


Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Черкаси, Житомир, Нововолинськ, Біла Церква, Коломия, Самбір, Полтава, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Стрий, Хуст, Умань, Ковель, Мукачево, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *