Інгредієнти засобів особистої гігієни призводять до безпліддя

Вчені попереджають, що хімічні речовини, які входять до складу такої продукції щоденного використання, як зубні пасти, мило й сонцезахисні креми можуть стати причиною чоловічого безпліддя.

Дослідники зазначають, що безпосередній вплив засобів особистої гігієни й побутової хімії на якість сперми був доведений уперше. Вчені вважають, що «всюдисущі» хімічні речовини можуть сприяти поширенню проблеми безпліддя. Кожна шоста пара в Британії має проблеми із зачаттям дитини, і майже в половині випадків це відбувається внаслідок чоловічого безпліддя.

Німецькі й датські дослідники протестували майже 100 хімічних речовин, які входять до складу товарів повсякденного користування, і виявили, що третина з них впливає на якість сперми.

В дослідженні опублікованому в журналі EMBO Reports повідомляється, що відразу декілька хімікатів із цього списку міститься в сонцезахисних кремах. У цей же список входить і триклозан — антибактеріальний агент, який зараз став використовуватися рідше, але й досі трапляється в деяких видах мила й зубної пасти.

Лабораторні тести, у яких використовувалися хімічні речовини в концентрації, подібній до тієї, яка щодня впливає на організм сучасної людини, виявили, що ці хімікати впливають на здатність сперматозоїдів переміщатися.

Вони також призводять до дострокового вивільнення з’єднань, які мають вирішальне значення для запліднення, і роблять сперматозоїди менш сприйнятливішими до жіночих статевих гормонів. Ці зміни затрудняють переміщення сперматозоїдів, знижуючи вірогідність того, що вони досягнуть яйцеклітини.

Ушкодження були ще сильніші, коли сперматозоїди піддавалися дії суміші хімічних речовин. Дослідник Тімо Странкер з інноваційного науково-дослідного центру CAESAR говорить: «Цей хімічний коктейль, незважаючи на надзвичайно низьку концентрацію його інгредієнтів, викликав серйозні зміни в спермі. І це було виявлено вперше». Вчені зазначають, що деякі з хімічних речовин, небезпечніші для людського організму, чим передбачалося раніше.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *