Кожен п’ятий британець готовий спробувати видалити собі зуб самостійно

Провідна благодійна стоматологічна організація Великобританії виступила з попередженням щодо небезпеки самостійного стоматологічного лікування, після того, як з’ясувалося, що досить висока кількість людей не готова звертатися до стоматолога, щоби видалити зуб.

Результати недавнього опитування виявили, що кожен п’ятий британець (20 % респондентів), за відсутності можливості отримати необхідне стоматологічне лікування, готовий спробувати видалити собі зуб самостійно або попросити про це знайомого. Це спонукало Британський фонд стоматологічного здоров’я надати рекомендації щодо попередження потенційних проблем, до яких може призвести самолікування.

Доктор Найджел Картер, виконавчий директор Британського фонду стоматологічного здоров’я, вважає, що опубліковані дані свідчать про ті відчайдушні кроки, на які готові зважитися деякі люди, щоби позбавитися від зубного болю й застерігає їх від самолікування.

«Такий підхід небезпечний і невиправданий, — говорить він. — Ми знаємо надто багато прикладів того, як люди виривали собі не той зуб або заносили інфекцію. Дуже легко посилити наявну проблему, і це може призвести до більш інвазивного й дорогого лікування, тому я настійно закликаю тих, хто розглядає можливість самолікування, замислитися знову. Скандальність результатів опитування полягає в тому, що доступність якісного стоматологічного лікування в рамках Державної служби охорони здоров’я ніколи не була вища, ніж зараз».

Останні дані свідчать про те, що впродовж останніх двох років стоматологічний огляд пройшли понад 29 мільйонів пацієнтів, що складає приблизно 56 % населення Англії.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *