Виявлений взаємозв’язок між збільшенням ваги і ризиком розвитку пародонтита


Нещодавнє дослідження, опубліковане в журналі Journal of Clinical Periodontology, виявило взаємозв’язок між збільшенням ваги й ризиком розвитку пародонтита.

Японські вчені запросили до участі в трирічному дослідженні 224 некурящих студентів, яким двічі, — на початку і наприкінці дослідження — виміряли вагу і проводили стоматологічний огляд.

Було виявлено, що у студентів, які під час дослідження набрали вагу,  погіршення здоров’я ясен спостерігалося частіше, ніж у тих, у кого не змінилася вага. Збільшення ваги фіксувалося виміром індексу маси тіла (ІМТ) — величини, визначуваної відповідністю ваги людини до її зросту.

Крім того, дослідники з’ясували, що студенти, стан здоров’я ясен яких погіршав за трирічний період спостереження, рідше чистили зуби й користувалися зубною ниткою.

У низці попередніх досліджень уже був виявлений взаємозв’язок між збільшенням ІМТ і погіршенням здоров’я ясен, тоді як результати інших досліджень цього не виявили. Так, дослідження фінських учених упродовж 4-х років, що спостерігали 396 некурящих дорослих пацієнтів, не виявило взаємозв’язку між збільшенням ІМТ і гоп здоров’я ясен.

Механізм взаємозв’язку ІМТ і пародонтита досі залишається нез’ясованим. Дослідження на тваринах виявило, що ожиріння чинить дію на ясна й руйнує імунну систему організму. Причиною пародонтита є бактерійна інфекція. У такий спосіб, здатність організму боротися з нею може бути понижена будь-яким захворюванням або станом, що послаблює імунну реакцію.


Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Черкаси, Житомир, Нововолинськ, Біла Церква, Коломия, Самбір, Полтава, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Стрий, Хуст, Умань, Ковель, Мукачево, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *