У Франції виявлений зубний імплантат, вік якого налічує 2 300 років

Французькі археологи, які працювали на розкопках кельтського поховання на півночі Франції, виявили прадавній із коли-небудь знайдених у західній Європі зразок зубного імплантата.

За оцінками фахівців, молода жінка, у могилі якої був знайдений залізний зубний імплантат, була похована приблизно 2300 років тому. Археологи вважають, що імплантат був встановлений уже після смерті жінки, щоби прикрасити труп перед похованням, оскільки вбивання його в щелепу за життя стало б надзвичайно тяжкою процедурою.

Іржавий шматок металу має той же розмір і форму, що й інші різці верхньої щелепи похованої жінки, і, цілком можливо, що в початковому варіанті він виглядав естетичніше, завдяки коронці з дерева або кістки.

Цей імплантат є прадавнім у Західній Європі, він на 400 років старше за зразок, виявлений в 1990-х в іншій могилі в Єсоні, Франція. Нещасна молода людина втратила всі ліві моляри верхньої щелепи, тому залізний імплантат був йому встановлений, очевидно, для відновлення жувальної функції. Нова знахідка заміщала єдиний відсутній зуб у жінки — центральний різець верхньої щелепи, відсутність якого не повинна була спричиняти їй істотних незручностей, але було дуже помітним.

Французькі археологи, які повідомили про сенсаційну знахідку в червневому номері журналу Antiquity, повідомляють, що відкриття стало повною несподіванкою. Хоча кельти і славилися своїм мистецтвом в обробці металу й деревини, мало що відомо про їхні знання в області медицини до завоювання цих земель римлянами.

Жінка була похована в добре обставленій похоронній камері, спочатку оточеній дерев’яною огорожею, поряд із похованнями трьох інших жінок, у містечку Ле-Шен, розташованому на південний схід від Парижу.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *