Харчова сода підвищує pH слини і зменшує запалення ясен

Давно відомо те, що харчова сода (бікарбонат натрію) може використовуватися для чищення зубів і має відбілюючу дію. Актриса Джулія Робертс говорить, що за порадою свого діда, чистить зуби содою, щоби посмішка була білосніжною.

Проте, застосування харчової соди для гігієни порожнини рота налічує не одно тисячоліття і використовувалася у традиціях стародавнього Єгипту. Здатність соди нейтралізувати кислоти робить її недорогим підручним засобом для вирішення багатьох косметичних проблем, а також профілактики стоматологічних захворювань.

Нещодавно в журналі Action Research були опубліковані результати дослідження, у якому брали участь десять пацієнтів у віці від 20 до 60 років. На початку дослідження вчені зафіксували показники кров’яного тиску, слиновиділення, рН слини, зовнішній вигляд і кровоточивість ясен у кожного пацієнта.

Учасникам дослідження було запропоновано щодня чистити зуби харчовою содою замість зубної пасти. Згідно з інструкцією, вони повинні були висипати половину чайної ложки соди на долоню, після чого змоченою водою зубною щіткою зібрати соду й почистити зуби. Їм також було запропоновано розчинити чайну ложку соди в склянці води й отриманим розчином прополоскати рот, не обполіскуючи його водою після процедури. Всім пацієнтам були видані лакмусові смужки й запропоновано записувати на наданому бланку рН слини кожен ранок після пробудження.

Повторне обстеження пацієнтів було проведене після декількох тижнів. В усіх учасників відзначалося зниження кислотності слини, а також зменшення кровоточивості й запалення ясен. Усі пацієнти зазначали про відчуття чистоти і свіжості в роті.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *