А ви готові поділитися своєю зубною щіткою?

Результати проведеного нещодавно у Великобританії опитування є не дуже втішними: величезна кількість респондентів (9,7 %) зізналася в тому, що давали користуватися іншим особам своєю зубною щіткою, але ще більше число опитаних (11 %) не виключають те, що особисто змогли б скористатися чужою зубною щіткою в разі потреби.

Опитування, проведене в рамках Національного місяця посмішки, також виявило, що й інші аспекти гігієни порожнини рота залишають бажати кращого. Кожен п’ятий опитаний зізнався, що чистить зуби пальцем, кожен десятий — використовує для чищення зубів не зубну пасту, і майже 40 % повідомили, що тільки обполіскують рот водою замість чищення зубів щіткою.

Ще більш дивно, кожен сьомий із 2 000 опитаних зізнався в тому, що використовує для очищення міжзубних проміжків такі предмети, як візитні і кредитні картки, сережки.

Виконавчий директор Британського фонду стоматологічного здоров’я доктор Найджел Картер визнав необхідним виступити зі зверненням, щоби пояснити, чому слід додтримуватися рекомендацій щодо гігієни порожнини рота і, зокрема, не ділитися ні з ким своєю зубною щіткою.

«Спільне використання зубної щітки наражає людей на небезпеку  розвитку багатьох інфекційних захворювань, — говорить доктор Картер. — Той факт, що ви цілуєтеся з коханою людиною або під час прийому їжі берете її ложку або виделку, не виправдовує використання його зубної щітки.

Це пояснюється тим, що чищення зубів іноді викликає кровоточивість ясен, що наражає на небезпеку людину, з якою ви ділитеся своєю зубною щіткою, ризику інфікування захворюваннями, які передаються через кров, а це набагато небезпечніше, ніж просто обмін слиною.

У порожнині рота містяться сотні різних бактерій і вірусів, які людина може передати іншій у разі використання її зубної щітки. Деякі з них можуть бути порівняно нешкідливими, наприклад, застуда або герпес, проте, якщо людина, зубною щіткою якої ви скористалися, інфікована ВІЛ або гепатитом B, це може призвести до наслідків небезпечних для життя».

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *