Японським ученим вдалося поліпшити властивості цирконію

Ученим з Kuraray Noritake Dental, що є спільним підприємством японських компаній Kuraray і Noritake, вдалося поліпшити властивості цирконію. Розробники вважають, що новий матеріал, який має підвищену міцність і гнучкість, знайде широке застосування, як у стоматологічній практиці, так і в інших областях медицини.

Дослідники компанії створили новий вид діоксиду цирконію, який відрізняється підвищеною міцністю на вигин і ударною в’язкістю, кристалічна структура якого, під впливом гідротермальних чинників, не переходить у моноклінну фазу, яка є поширеною причиною руйнування матеріалу. Крім того, матеріал не треба піддавати гарячому ізостатичному пресуванню. Широко використовуваний нині діоксид цирконію, частково стабілізований оксидом ітрію, є дуже міцним матеріалом, проте, має характерну для кераміки крихкість. Також відомо, що під впливом гідротермальних умов, діоксид цирконію поступово слабшає в міру зміни кристалічної структури від фази тетрагона в моноклінний.

Оскільки новий матеріал має більш високі показники граничної міцності на вигин і ударної в’язкості, чим звичайний цирконій, йому властива здатність витримувати великі деформувальні навантаження без руйнування.

Порівняльні випробування виявили, що пластина зі звичайного цирконію руйнується у разі відхиленні на 4 мм від початкового горизонтального положення. Водночас новий матеріал зберігає свою цілісність до утворення дуги глибиною 6 мм, що підтверджує його високу ударну в’язкість.

Основною сферою застосування нового матеріалу розробники вважають протезування зубів і суглобів.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *