Пробіотики перешкоджають розвитку низки захворювань порожнини рота

Нещодавно проведене дослідження представило нові докази того, що прийом пробіотиків перешкоджає розвитку низки захворювань порожнини рота. Вчені з Таїланду виявили, що лактобацили сприяють зниженню рівня бактерій mutans streptococci, що є головною причиною розвитку карієсу, особливо в пацієнтів із тріщиною губи й піднебіння, які використовують фіксовані ортодонтичні апарати.

У дослідженні взяли участь 30 пацієнтів із тріщиною губи й піднебіння, які проходили ортодонтичне лікування з червня до серпеня 2011 року з використанням незнімних ортодонтичних апаратів, встановлених, щонайменше, протягом трьох місяців і більш ніж на 20 постійних зубах. Упродовж чотирьох тижнів половина пацієнтів вживала сухе молоко з пробіотичними бактеріями Lactobacillus paracasei SD1, розчинене в 50 мл води один раз у день, тоді як інша половина отримувала таку ж кількість розчиненого у воді сухого молока, але без пробіотичних бактерій.

Аналіз зразків слини виявив значне зниження рівня карієсогенних бактерій mutans streptococci після 4-тижневого періоду в групі, яка приймала пробіотики. Крім того, у цій групі було відмічено значне збільшення лактобацил у слині.

Отримані результати  доводять те, що прийом пробіотиків здатний істотно поліпшити здоров’я порожнини рота, особливо в пацієнтів із ортодонтичними проблемами, оскільки фіксовані апарати сприяють колонізації порожнини рота такими бактеріями, як mutans streptococci, через які хворі стають більш сприйнятливішими до розвитку захворювань порожнини рота.

Учені зазначають, що для з’ясування механізму впливу пробіотичних бактерій на карієсогенні види потрібне проведення подальших довгострокових досліджень із великою кількістю учасників.

Дослідження тайських учених було опубліковане в журналі The Cleft Palate — Craniofacial Journal.

 

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *