Помірне вживання кави здатне запобігти розвитку карієсу

Якщо ви не уявляєте свій день без чашки кави, вам, ймовірно, доводилося чути застереження стоматологів щодо цього популярного напою. Проте проведене нещодавно дослідження виявило, що помірне вживання кави, насправді, може запобігти розвитку карієсу. Бразильські вчені виявили, що певний вид бобів кави має антибактеріальні властивості.

Дослідження, опубліковане в журналі Letters in Applied Microbiology, засвідчило, що екстракт бобів кави робуста — виду кави, яка вирощується в основному в Бразилії і В’єтнамі, — здатний руйнувати бактерійні біоплівки в порожнині рота.

Провідний автор дослідження професор Антоніо Андреа говорить: «Зубний наліт  є класичним зразком бактерійної біоплівки та головною причиною розвитку карієсу й пародонтита. Ми постійно шукаємо натуральні компоненти в їжі й напоях, які мають позитивну дію на здоров’я зубів».

Вчені з Федерального університету Ріо-де-Жанейро, використовуючи бактерійну мікрофлору зі зразків слини, виростили біоплівку на фрагментах видалених молочних зубів. Потім дослыдники помістили ці фрагменти в екстракт бобів кави робуста і виявили ознаки руйнування біоплівки.

Професор Антоніо продовжує: «Попри те, що нами отриманий вражаючий результат, слід проявляти обережність: надмірне споживання кави пов’язане з низкою проблем, а саме зі  зміною кольора та ерозію емалі зубів. Крім того, додавання в каву цукру або вершків, зводить нанівець будь-яку позитивну дію напою на здоров’я зубів».

Проведене раніше дослідження засвідчило, що подібний ефект має й листя хмелю, яке є відходами пивоварного виробництва. Вчені з Токійського університету фармацевтики і природознавства виявили, що в листі хмелю містяться поліфеноли, які запобігають виділенню бактерійних токсинів у порожнині рота.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *