Пародонтологічне лікування покращує стан пацієнтів з хронічною обструктивною хворобою легенів

Згідно з результатами дослідження, опублікованого в журналі Journal of Clinical Periodontology, пародонтологічне лікування здатне полегшити симптоми хронічної обструктивної хвороби легенів.

У дослідженні брали участь 60 пацієнтів із хронічною обструктивною хворобою легенів (ХОХЛ), у кожного з яких були ознаки пародонтита. Учасники були випадковим чином розподілені в одну з трьох груп :

  • Видалення зубного каменю і вирівнювання поверхні коренів зуба — стандартна процедура лікування пацієнтів із пародонтитом, що включає видалення зубного нальоту й зубного каменю, як вище, так і нижче рівня ясен.
  • Видалення зубного нальоту й зубного каменю тільки вище за лінію ясен.
  • Отримання рекомендацій щодо гігієні порожнини рота (без професійного чищення зубів).

Всі учасники пройшли три повторні обстеження — через шість місяців, рік і два роки після початку дослідження. Під час кожного з повторних обстежень вчені спостерігали кращий стан ясен у пацієнтів із двох груп, які пройшли лікування, у порівнянні з тими, хто отримав тільки рекомендації.

Крім того, після двох років у цих двох групах спостерігався і кращий стан здоров’я легенів, що характеризується такими показниками :

  • Об’єм форсованого видиху за 1 секунду (ОФВ1)
  • Процентне відношення об’єму форсованого видиху за 1 секунду до форсованої життєвої місткості легенів (ОФВ1/ФЖЕЛ).

У хворих ХОХЛ другий показник не перевищує 0,70. Перший показник використовується для визначення ступеня тяжкості ХОХЛ. У пацієнтів із помірною хворобою ОФВ1 складає від 50 % до 80 % від норми, тоді як у людей із важкою формою захворювання ОФВ1 складає менше 30 % від норми.

Пацієнти з ХОХЛ, які отримали пародонтологічне лікування, також рідше страждали на загострення захворювання і зазначали зменшення кашлю й задишки.

Низка опублікованих за останні декілька років досліджень, також свідчить про наявність взаємозв’язку між захворюваннями ясен і легенів. Так, у 2013 році турецькі вчені провели дослідження, яке виявило зниження частоти загострень ХОХЛ у невеликій групі пацієнтів, які пройшли пародонтологічне лікування. Крім того, виконаний у 2012 році огляд опублікованих досліджень зафіксував, що ХОХЛ частіше діагностується в пацієнтів із пародонтитом.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *