Стоматологія без бормашин: розроблений новий метод самовідновлення зубів

На жаль, для багатьох людей вже один тільки звук бормашини є суворим випробуванням і серйозним приводом, щоби пропустити рекомендований профілактичний огляд. Проте і звук бормашини, і сам процес пломбування зубів може піти в минуле завдяки новій технології самовідновлення пошкоджених зубів, яка може стати доступною вже впродовж найближчих трьох років.

Технологія, розроблена вченими з Королівського коледжу Лондона, не припускає установку пломб — натомість вона сприяє самостійному відновленню зубів. Крім того, новий метод лікування не припускає необхідності ін’єкцій, а це означає, що пацієнти почуватимуть себе спокійніше, не побоюючись випробувати біль.

Зараз уражені карієсом тканини зуба, зазвичай, видаляються з допомогою бору, після чого порожнина заповнюється пломбувальним матеріалом, наприклад, амальгамою або композитом. Новий метод лікування, який дістав назву «Електрично стимульована посилена ремінералізація» (EAER), прискорює природне переміщення мінералів — кальцію і фосфатів — у пошкодженому зубі. Процедура складається з двох етапів: спочатку обробляється ушкоджена ділянка емалі, після чого використовується слабкий електричний струм для закріплення мінералів на ділянці зуба, який потребує відновлення.

Професор Найджел Піттс зі стоматологічного інституту Лондонського університету говорить: «Сучасний підхід до лікування зубів не є ідеальним. Кожного разу, коли ми відновлюємо зуб з допомогою пломби, він потрапляє в замкнуте коло препарування і пломбування, оскільки, зрештою, будь-яка пломба вимагає заміни. Запропонована нами технологія являється не лише більш щадна щодо пацієнта і його зубів, але і є, як мінімум, настільки ж економічно ефективною, як і сучасні методи стоматологічного лікування». Дослідники додають, що ця ж технологія може використовуватися і для вибілювання зубів.

Зростання попиту на процедури косметичної стоматології викликало сплеск у розробці інноваційних технологій і продуктів. Так, минулого місяця компанія Unilever представила зубну пасту, яка, згідно з  даними  виробника, здатна відновити 82 % зубної емалі всього за три дні.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *