Нове дослідження покликане підвищити якість життя пацієнтів зі знімними зубними протезами

Приблизно 3,7 мільйонів британців не мають природніх зубів, і багато хто зазнає труднощів під час носіння нижніх зубних протезів, пов’язані з проблемами під час їжі та спілкування, що робить значний вплив на якість їхнього життя.

Здебільшого люди, які залишилися без зубів, належать до вікової категорії старше 65 років, і вплив погано підігнаних протезів на їхнє життя настільки великий, що Всесвітня організація охорони здоров’я класифікує осіб із такими проблемами, як непрацездатних.

Одним із вирішень цієї проблеми є установка титанових імплантатів у нижній щелепі для фіксації протезів, проте це вимагає серйозного хірургічного втручання, яке не всі пацієнти здатні перенести. Альтернативою для таких пацієнтів є нещодавно розроблені міні-імплантати, установка яких менш травматична.

Учені Манчестерського університету приступили до дослідження, у рамках якого буде уперше проведений аналіз результативності витрат і достовірна оцінка впливу установки міні-імплантатів на якість життя людей, у порівнянні з протезами, звичайними імплантатами, що фіксуються.

У дослідженні братимуть участь 44 пацієнти, половині з яких будуть встановлені звичайні імплантати, а другій половині — міні-імплантати. Упродовж шести місяців дослідники спостерігатимуть за пацієнтами, збираючи інформацію про їхнє самопочуття, включно з рівнем болю, здатністю пережовувати їжу й загальний вплив лікування на якість життя.

«Коли стоматологи намагаються допомогти людям, життя яких сильно залежить від проблем під час носіння зубних протезів, украй важливо, щоб, плануючи лікування, вони знали, який продукт є найбільш ефективним і краще всього підходить конкретному пацієнтові, — повідомляє доктор Крейг Барклай, консультант стоматологічної клініки Манчестерського університету. — Ми розраховуємо, що результати дослідження допоможуть поліпшити якість життя пацієнтів із зубними протезами, дозволивши лікарям підбирати найбільш відповідний метод лікування».

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Теги: як впливає на якість життя зубні протези, як якісно жити з зубними протезами

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *