FDA заборонило використання лідокаїну як знеболювальний засіб при прорізуванні зубів

Минулого тижня Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) випустило попередження щодо неприпустимості використання гелю на основі 2 % лідокаїну для полегшення болю, викликаного прорізуванням зубів у немовлят. Коментуючи опубліковане FDA застереження, Американська академія дитячої стоматології (AAPD) виступила з власною заявою.

«Розділяючи стурбованість FDA щодо наслідків використання гелів на основі лідокаїну  для полегшення болю, пов’язаного із прорізуванням зубів, ми хочемо нагадати про те, що цей процес є природною й невід’ємною частиною дитинства, тому для розв’язання проблеми рекомендується використовувати альтернативні способи, — говорить президент AAPD, доктор Едвард Муді. — Американська академія дитячої стоматології пропонує, щоб усі діти проходили огляд у стоматолога, як тільки в них починають прорізуватися зуби, але не пізніше, ніж у віці 1 року. Це забезпечує лікарю-стоматологу можливість інформувати батьків про належний догляд за зубами й порожниною рота дитини, у тому числі про способи боротьби з болем під час прорізування зубів».

У випущеному FDA застереженні відзначається, що медики не повинні призначати або рекомендувати 2 % розчин лідокаїну для полегшення болів, пов’язаних із прорізуванням зубів. Натомість батькам слід дотримуватися рекомендацій Американської академії педіатрії :

  • Використайте охолоджений у холодильнику (але не заморожений) прорізувач для зубів (зубне кільце).
  • Акуратно масажуйте пальцями ясна дитини, щоби полегшити симптоми.

У попередженні також повідомляється, що втирання в ясна місцевих знеболювальних препаратів не лише не рекомендовано, але й марно, тому що вони вимиваються з порожнини рота дитини впродовж декількох хвилин. Заразом нанесення занадто великої кількості гелю з лідокаїном на ясна малюка або випадкове проковтування дитиною великої порції препарату може призвести до конвульсій, серйозних ушкоджень головного мозку і проблем із серцем. Відомі випадки госпіталізації і смерті дітей у результаті передозування або випадкового проковтування засобу.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *