Бактерії порожнини рота посилюють симптоми СРК і коліту

Згідно з даними дослідження, опублікованого в журналі Oral Diseases, деякі штами бактерій порожнини рота посилюють стан пацієнтів із синдромом роздратованого кишечника (СРК) і колітом.

Раніше вченими вже був доведений взаємозв’язок пародонтита з підвищеним ризиком розвитку інфарктів та інсультів, і ця публікація стала останньою в низці дослідницьких проектів, які підкреслюють тісну залежність між станом порожнини рота й іншими органами й системами організму.

Синдром роздратованого кишечника є одним із найбільш поширених розладів травлення і проявляється такими симптомами, як зміни у функціонуванні кишечника, здуття живота і шлункові кольки. Здебільшого причиною є хворобливий стан, вживання певних продуктів або стрес. Як правило, симптоми СРК проявляються в людей у віці 30–40 років.

Виконавчий директор Британського фонду стоматологічного здоров’я доктор Найджел Картер говорить, що дослідження є ще одним нагадуванням про те, наскільки важливо стежити за станом зубів і ясен. Доктор Картер підкреслює, що це дослідження є останнім серед проектів, які виявили значущий взаємозв’язок між здоров’ям порожнини рота й загальним станом здоров’я, та закликає людей, які відчувають симптоми СРК і коліту, ретельніше стежити за здоров’ям своїх зубів.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *