Стовбурові клітини пульпи зуба сприяють регенерації клітин сітківки ока

Учені Бірмінгемського університету виявили, що стовбурові клітини, виділені з пульпи зуба, можуть запобігати загибелі гангліонарних клітин (нейронів сітківки ока) і сприяти регенерації аксонів у зоровому нерві.

Загибель гангліонарних клітин (ГК), що є головною причиною сліпоти, виникає в результаті травм або дегенеративних захворювань, таких як глаукома. Нейротрофічні чинники (НТФ), які потрапляють через аксон нейрона до тіла клітини, виконують роль сигналів виживання, проте в результаті травми або захворювання, цей зв’язок втрачається, і гангліонарні клітини гинуть. Забезпечення пошкоджених ГК альтернативним джерелом НТФ має первинне значення для відвертання їхньої загибелі.

Дослідження, опубліковане в журналі Neural Regeneration Research, виявило, що стовбурові клітини пульпи зуба природним чином виробляють численні НТФ, які можуть поповнити втрачені  НТФ і захистити гангліонарні клітини від загибелі, а також сприяти регенерації аксонів.

«Клітинна терапія є перспективним напрямом лікування, оскільки надає потенційно необмежене джерело численних чинників зростання для пошкоджених нейронів, — говорить доктор Бен Мід, провідний автор дослідження. — Для того, щоби довести отримані результати до клінічного застосування, необхідно провести порівняння з іншими стовбуровими клітинами, а також розробити безпечні механізми передачі».

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *