Вплив раціону харчування на здоров’ї порожнини рота

Проведене нещодавно опитування засвідчило, що 73 % британців не надають значення тому, який вплив раціон харчування має на здоров’я порожнині рота.

Результати опитування свідчать про те, що чоловіки рідше за жінок дотримуються принципів здорового харчування, а 32 % опитаних просто не знають про проблеми, до яких може призвести споживання солодких продуктів і напоїв.

Виконавчий директор Британського фонду стоматологічного здоров’я доктор Найджел Картер так коментує результати опитування: «Здебільшого всі знають, що різні продукти харчування й напої впливають на загальний стан здоров’я, проте, багато хто досі не розуміє, що раціон харчування грає ключову роль і в підтримці здоров’я порожнини рота. Неправильний раціон харчування сприяє розвитку низки стоматологічних проблем, серед яких є карієс, ерозія емалі й неприємний запах із рота.

Кожного разу, коли людина з’їдає або випиває що-небудь солодке, її зуби піддаються кислотній атаці. Ключову роль у нейтралізації кислот у порожнині рота грає слина, проте, цей процес може займати близько години. У разі частого споживання солодких напоїв та продуктів, емаль зубів постійно перебуває під впливом кислот і не має можливості відновитися. Саме тому ми рекомендуємо як можна рідше вживати солодощі.

Часте споживання солодких продуктів і напоїв призводить до ушкодження емалі зубів, тому ми радимо обмежитися трьома щільними прийомами їжі в день, замість семи — десяти перекусів».

Доктор Картер додає: «Якщо вам усе ж доводиться робити перекус між прийомами їжі, обирайте продукти харчування й напої, які не містять цукру, такі як сир, хлібну соломку, сирі овочі або горіхи. Краще  за все, особливо дітям, вживати солодощі разом із основними прийомами їжі, а не розтягувати задоволення на декілька годин. Більше чверті дітей 5-річного віку страждають від карієсу, тому батькам необхідно обмежувати споживання дітьми солодощів. Намагайтеся дотримуватися такого режиму харчування: три основних прийому їжі в день і не більш ніж два перекуса».

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *