17-річному індійському підліткові видалили 232 зуби


Згідно з повідомленнями численних індійських інтернет-видань, щелепно-лицьові хірурги лікарні в Мумбаї витягнули 232 зуби з ротової порожнини 17-річного підлітка. Операція засвідчила, що до утворення аномальної пухлини, яка зачіпає правий нижній другий моляр, призвів розвиток численних крихітних зубів. На думку лікарів, випадок є унікальним, і до теперішнього часу нічого подібного у світі не фіксувалося.

Агентство Indo — Asian News Service (IANS) повідомляє, що учень 10 класу Ашик Гавай був госпіталізований 10 липня зі скаргами на болі і величезною червоною пухлиною з правого боку обличчя.

У результаті обстеження лікарі дійшли висновку, що мають справу зі складною змішаною одонтомою — доброякісним одонтогенним новоутворенням. У процесі 7-годинної операції вони виявили, що розмір аномальної пухлини складає приблизно 3,5 × 2 см із пухлини хірурги витягнули 232 зуби, не рахуючи ще більшої кількості тих, що розвиваються. Оскільки порахувати численні крихітні зуби було складно, лікарі вважають, що загалом там знаходилося понад 350 зубів.

Лікарі повідомляють, що вперше підліток помітив пухлину близько півтора року тому. Проте висока вартість медичного обслуговування завадила йому своєчасно звернутися за медичною допомогою, що призвело до розростання новоутворення.

IANS повідомляє, що витрати на лікування підлітка були покриті з представленої минулого року Програми безплатної медичної допомоги незаможним сім’ям ім. Раджива Ганді.

Звичайний розвиток одонтоми протікає безсимптомно, і новоутворення часто виявляються на рентгенограмах під час звичайного візиту до стоматолога. Причиною розвитку аномальних тканин в одонтомах може стати низка чинників, включаючи травми, інфекції, сімейну схильність і генетичні мутації.

 


Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Черкаси, Житомир, Нововолинськ, Біла Церква, Коломия, Самбір, Полтава, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Стрий, Хуст, Умань, Ковель, Мукачево, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *