Розроблений новий мінімально-інвазивний метод лікування пульпіту

Пульпіт — запалення пульпи зуба, є широко поширеною проблемою сучасної стоматології. Проте американські вчені вважають, що сучасні методи лікування пульпіту є агресивними, дорогими, хворобливими й застарілими. Саме це спонукало їх розробити мінімально інвазивний метод, що використовує для доставки лікарських засобів наночастки. Учені вважають, що запропонований ними метод дозволить переглянути ставлення щодо лікування пульпітів.

Щоби доставити лікарські засоби безпосередньо до пульпи зуба, дослідники зі стоматологічної школи Мерілендського університету вирішили з’єднати їх із наночастками магнетиків, щоби потім з допомогою сильних магнітних полів направити їх через дентинні канальці до пульпи зуба.

Згідно з інформацією дослідників, попередні експерименти на видалених людських зубах виявили, що використовувана система магнітних полів є рівно ефективною для зубів, як верхньої, так і нижньої щелепи, і дозволяє доставляти речовини в пульповую камеру приблизно за 30 хвилин. Учені зазначають, що, незважаючи на крихітний розмір наночасток, вони здатні доставляти до пульпи ефективні дози лікарських засобів.

Цей метод може використовуватися для лікування пульпітів, забезпечуючи доставку в пульповую камеру стероїдних препаратів. Дослідники вважають, що запропонований ними метод, також може виявитися ефективним для вирішення інших стоматологічних проблем, таких як підвищена чутливість і абсцеси. Зокрема, так само може здійснюватися доставка антибіотиків і місцевих анестетиків.

Нині дослідники працюють над визначенням оптимального розміру наночасток і найбільш ефективного біосумісного покриття. Експерименти також зафіксували, що покриття наночасток крохмалем запобігає реакціям із боку імунної системи.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *