Пацієнти більш зацікавлені у свіжості дихання, ніж у здоров’ї порожнини рота


Незважаючи на численні наукові докази того, що розвиток карієсу й пародонтита можна запобігти, рівень поширеності цих захворювань залишається дуже високим. Згідно з даними Американської академії пародонтології, ознаки пародонтита різного ступеня тяжкості є в 47% американців. Інструктуючи пацієнтів, стоматологи приділяють основну увагу значенню гігієни порожнини рота для стоматологічного здоров’я, проте, незважаючи на постійні рекомендації, поширеність пародонтита залишається вкрай високою.

Дослідники вирішили з’ясувати, чи здатне зміщення акценту в рекомендаціях стоматологів із наукових доказів і логіки на емоційний вплив, для ефективнішого й ретельнішого дотримання норм гігієни порожнини рота. Зазвичай пацієнтів слабо мотивує можливість попередження пародонтита, водночас їхні витрати на купівлю обполіскувачів для порожнини рота складають понад 3 мільярдів доларів у рік. Здебільшого пацієнти не використовують щодня зубну нитку й не очищують міжзубні проміжки.

Автори дослідження, опублікованого в журналі Action Research, притягнули до участі в дослідженні 60 пацієнтів. Відповідаючи на питання, чи цікавить їх відвертання пародонтита або можливість зробити дихання свіжішим, 78 % учасників віддали перевагу свіжості дихання. Коли їм була надана інформація про способи очищення міжзубних проміжків з допомогою різних засобів, пацієнти виразили велику зацікавленість у тому, що було пов’язано з освіженням дихання. Як не дивно, пацієнти погано усвідомлювали взаємозв’язок здоров’я порожнини рота із загальним станом здоров’я, і не розуміли ролі, яку грають бактерії ротової порожнини.

Зміщення фокусу рекомендацій із науково-освітнього підходу про причини розвитку пародонтита, кровоточивості ясен і випадання зубів до пояснення пацієнтам способів зберегти свіжість дихання на цілий день, призвело до більш ретельнішого дотримання рекомендацій щодо щоденного очищення міжзубних проміжків. Попри те, що планований результат був тим же — належна гігієна порожнини рота — основною мотивації дотримання рекомендацій стоматолога тепер стало надбання свіжості дихання, а зовсім не поліпшення здоров’я порожнини рота.

Дослідники дійшли висновку, що підкреслення взаємозв’язку між очищенням міжзубних проміжків і свіжістю дихання призводить до ретельнішого дотримання пацієнтами рекомендації щодо  гігієни ротової порожнини.


Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Черкаси, Житомир, Нововолинськ, Біла Церква, Коломия, Самбір, Полтава, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Стрий, Хуст, Умань, Ковель, Мукачево, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *