Переважна більшість пацієнтів вважали б за краще проходити тест на ВІЛ у стоматолога


Нині в Австралії від 10% до 20% носіїв віл-інфекції залишаються недіагностованими, проте, результати нового дослідження вселяють надію, що в майбутньому ця цифра може скоротитися й темпи поширення вірусу вдасться понизити. Поліпшити ситуацію здатне повсюдне впровадження експрес-тестування на ВІЛ у стоматологічних практиках. Дослідження виявило, що понад 80 % пацієнтів готові проходити таке тестування під час візитів до стоматолога.

Попри те, що технології, які дозволяють проводити експрес-тестування на ВІЛ, є вже не перший рік, цей метод діагностики практично не застосовується в стоматологічних клініках у всьому світі. Такі тести дозволяють швидко виявляти наявність антитіл до ВІЛ в організмі пацієнта з допомогою аналізу його крові або слини.

Дослідження, у якому взяли участь 521 пацієнт стоматологічних клінік Сіднея, виявило, що 76 % тих, хто хотів би пройти експрес-тестування на ВІЛ у стоматологічному кабінеті, віддають перевагу мазку зі слизової оболонки порожнини рота, 15 % — здавати кров із пальця, і 8 % — традиційний аналіз крові.

«Стоматологи перебувають в кращому становищі, щоби пропонувати своїм пацієнтам експрес-тестування на ВІЛ, тому що їхні практики зручно розташовані у всій країні. Крім того, вони мають стосунки, які склалися з пацієнтами, а також необхідну освіту та досвід для того, щоб розпізнавати системні захворювання, які мають прояви в порожнині рота, до яких належать ВІЛ/СНІД», — говорить провідний автор дослідження доктор Ентоні Сантелла з Університету Сіднея.

Він додає, що приблизно 45 % опитаних стоматологів готові проводити експрес-тестування на ВІЛ.

Крім того, у пацієнтів скоро з’явиться можливість купувати оральні експрес-тести на ВІЛ в аптеці. На початку місяця уряд Австралії зняв обмеження на виробництво і продаж домашніх експрес-тестів на ВІЛ. Тепер компанії зможуть продавати такі тести безпосередньо споживачам.

Згідно з опублікованими даним, майже 14 % усіх випадків віл-інфекції в Австралії залишаються недіагностованими. За оцінками фахівців, у країні мешкає від 24 500 до 30 900 ВІЛ-інфікованих хворих.

Результати дослідження були представлені на Симпозіумі з питань тестування на ВІЛ, який проходив 16 липня в Центрі сексуального здоров’я Університету Сіднея.

 


Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Черкаси, Житомир, Нововолинськ, Біла Церква, Коломия, Самбір, Полтава, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Стрий, Хуст, Умань, Ковель, Мукачево, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *