Кокрановський огляд виявив переваги електричних зубних щіток над мануальними


Ознайомившись із результатами досліджень різних видів зубних щіток, британські вчені з’ясували, що електричні зубні щітки ефективніше видаляють зубний наліт, який чинить серйозну дію на здоров’я порожнини рота. Крім того, вони виявили, що найбільшою ефективністю відрізняються електричні зубні щітки, які використовують коливально-обертальні рухи.

Було вивчено 56 рандомізованих контрольованих досліджень, які проводилися з 1964 до 2011 рік. Загалом учасниками цих досліджень стали приблизно 5000 дітей і дорослих, які використовували мануальні або електричні зубні щітки протягом, щонайменше, чотирьох тижнів.

Дослідники з’ясували, що електричні зубні щітки краще, ніж мануальні, видаляють зубний наліт і усувають симптоми гінгівіту, як за короткострокового, так і в разі тривалого використання. Було виявлено зниження рівня зубного нальоту на 21 % і симптомів гінгівіту на 11 % уже після трьох місяців використання електричних зубних щіток. Проте, вчені зазначають, що довготривалі переваги цього зниження доки залишаються невивченими.

Що стосується відмінностей у рухах голівки щітки, дослідники виявили, що коливально-обертальні рухи сприяють ефективнішому видаленню зубного нальоту й симптомів гінгівіту. Понад 50 % вивчених досліджень було присвячено щіткам із коливально-обертальними рухами.

Огляд проводився Кокрановською групою із проблем здоров’я порожнини рота — міжнародною некомерційною організацією, що надає більш точну інформацію щодо проблем охорони здоров’я.


Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Хмельницький, Дрогобич, Калуш, Ужгород, Виноградів, Черкаси, Житомир, Нововолинськ, Біла Церква, Коломия, Самбір, Полтава, Кам'янець-Подільський, Червоноград, Стрий, Хуст, Умань, Ковель, Мукачево, Новояворівськ, Жовква, Золочів - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *