Перші 30 секунд кислотної атаки викликають значні ушкодження емалі

Дослідники зі стоматологічної школи Університету Аделаіди попереджають батьків про небезпеку вживання фруктових соків, газованих та інших напоїв із високим вмістом кислот, оскільки вони є однією з основних складників «потрійної загрози», яка спричиняє безповоротні ушкодження зубів у дітей і підлітків.

Вперше дослідникам вдалося продемонструвати, що перші 30 секунд кислотної атаки спричиняють безповоротні ушкодження емалі зубів.

Дослідники зазначають, що вживання напоїв із високим вмістом кислот у поєднанні з нічним бруксізмом і рефлюксом може призводити до серйозних ушкоджень зубів.

«Ерозія емалі зубів є проблемою, яка спричиняє все більшу стурбованість у розвинених країнах, оскільки часто виявляється під час стоматологічного огляду тільки тоді, коли ушкодження емалі вже великі, — говорить доктор Сарбін Ранжиткар, один з авторів дослідження, присвяченого ерозії емалі зубів, яке було опубліковано в журналі Journal of Dentistry.

Наслідками такої ерозії стає погіршення здоров’я порожнини рота, яке вимагає складного й дорогого відновлення, тоді як цей процес досить просто попередити», — говорить доктор Ранжиткар.

Дослідники зазначають зростання числа випадків ерозії емалі зубів, спричиненою споживанням дітьми й підлітками  напоїв з великим вмістом кислот.

«Багато дітей та підлітків скрегочуть зубами уві сні, крім того, у них часто трапляється шлунково-стравохідний рефлюкс, у разі  якого в ротову порожнину потрапляє кислота зі шлунку. У поєднанні із вживанням напоїв із високою кислотністю, це створює потрійну загрозу для зубів, яка може призвести до значних ушкоджень», — говорить дослідник.

Доктор Ранжиткар рекомендує батькам звести до мінімуму споживання дітьми будь-яких видів газованих напоїв, фруктових соків і кислих продуктів.

«Наші дослідження засвідчили, що значні ушкодження емалі відбуваються впродовж перших 30 секунд контакту висококислотних продуктів із поверхнею зубів. Ця важлива інформація свідчить про те, що вживання таких видів напоїв слід обмежити взагалі .

Якщо дитина вживає напої з високим вмістом кислот, не треба розраховувати, що вона просто почистить зуби через півгодини або годину, і все буде добре — ушкодження зубам уже завдане», — говорить він.

Дослідник рекомендує віддавати перевагу свіжим фруктам, замість фруктових соків. «Попри те, що у свіжих фруктах теж містяться кислоти, вони завдають меншої шкоди зубам, чим фруктовий сік, у складі якого можуть міститися додаткові харчові кислоти.

 

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми - будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря. (Безкоштовні консультації у м. Києві та м. Одесса)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *